Latvieši pārliecinoši uzvar Ziemeļvalstu BMX čempionātā

BMX

Sestdien Valmierā esošajā Māra Štromberga trasē aizvadīts Ziemeļvalstu čempionāts BMX, tajā startējot 411 sportistiem no sešām valstīm. Valstu vērtējumā pārliecinoši uzvarēja Latvija, bet elites vīru konkurencē trīs braucienu summā triumfs “Mītavas kumeļi” kluba braucējam Kristenam Krīgeram.

Sacensības, kuru rīkošanā jāizceļ BMX kluba “Valmieras puikas” lieliskais veikums, pulcēja sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas un Dānijas. Uzvarētāji tika noteikti ne tikai individuālajā, bet arī valstu vērtējumā. Kā pašmāju, tā arī ārvalstu sportisti ļoti atzinīgi novērtēja sacensību trasi un kopējo organizāciju. Ātrākie tika noteikti 25 vecuma un meistarības grupās. Prestižumu piedeva arī UCI C1 kategorijas sacensību statuss.

Latvijas sportisti izcīnīja kopumā 22 uzvaras, pārliecinoši triumfējot valstu vērtējumā. Sekmīgi startēja arī somu un igauņu sportisti.

Elites konkurencē startēja astoņi braucēji, tādējādi uzvarētāju noskaidrojot trīs braucienu summā. Lielāko konkurenci latviešiem sagādāt solījās dāņu sportists Jakobs Sardāks, kurš sasniedzis lielos finālus arī Eiropas kausa posmos. Dienu ar uzvaru iesāka Latvijas čempions Kristens Krīgers, kamēr otrais bija Kārlis Pedraudzis. Krīgers dominēja arī otrajā braucienā, bet šoreiz otrais palika Mikus Strazdiņš. Trešajā braucienā vēl viena uzvara Krīgeram, tādējādi “Mītavas kumeļi” braucējs pārliecinoši kļuva par Ziemeļvalstu čempionu, tiekot pie vērtīgiem UCI punktiem. Otro vietu izrāva Strazdiņš, kamēr TOP3 noslēdza U23 grupas uzvarētājs Kārlis Pedraudzis. Sardākam nācās samierināties vien ar piekto vietu.

Junioru grupā 11 sportistu konkurencē uzvarēja Eiropas čempiona kreklā startējušais “BMX Rīga/ RRS” sportists Edgars Langmanis. Viņam uzvaras visos dienas braucienos. Otrā vieta norvēģim Eliasam Melandam, bet trijnieku noslēdza igaunis Olivers Stens Sārs. Meitenēm šajā grupā pārliecinoši dominēja pasaules čempione Veronika Monika Stūriška (“Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS”), kuras tempam centās sekot Mirjama Rauna no Igaunijas.

B16 jauniešu grupā par Ziemeļvalstu čempionu kļuva “Ventspils Spars” sportists Miks Cīrulis. Jelgavniekam Raineram Pujiņam otrā vieta, kamēr TOP3 noslēdza Markuss Krauklis no “MŠA – Valmieras puikas VSS”. B15 konkurencē uzvarēja “BMX Rīga/ RRS” braucējs Roberts Černovs. Sekoja Lūkass Lajals no Igaunijas un Roberta kluba biedrs Mareks Dubinskis.

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs

Tālrunis: +371 26255435                                                         

Elektroniskā pasta adrese: