Labo darbu nedēļa 2023!

Piecpadsmito gadu pēc kārtas labdarības organizācija „Palīdzēsim.lv”, no 9. līdz 15. oktobrim, rīko akciju „Labo darbu nedēļa”.

Šobrīd „Labo darbu nedēļas” ineraktīvajā kartē jau iezīmējušies 34 plānotie darbi ar vairāk nekā 2700 dalībnieku iesaisti. Akcijas dalībnieki iecerējuši veikt dažādus labos darbus, kā piemēram:

  • Kalētu Mūzikas un māksla pamatskola no Kurzemes puses 13.oktobrī organizēs rudens tirdziņu, kurā būs loterija ar visām pilnām lozēm. Par loterijā iegūtiem līdzekļiem iegādāsies pledus, kurus dāvinās dzīvnieku patversmes “Liberta” iemītniekiem.
  • Kāda uzņēmuma darbinieki Rīgā dosies nodot asinis.
  • Valmieras sākumskolas 4.d klases skolēni kopā ar klases audzinātāju visas nedēļas garumā dosies apciemot skolas pensionētos skolotājus un citus darbiniekus. Apsveiks pagājušajā Skolotāju dienā, aprunāsies, cerot padarīt senioru dienu jaukāku un krāsaināku.
  • Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” plāno papildināt Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļas “Drosmes kasti”.
  • Mākslas terapeite vadīs mākslas terapijas sesiju Dobeles Mākslas skolas pedagogiem. Tas būs kā atbalsta pasākums, lai pedagogiem atjaunojas spēki un lai rodas jaunas iedvesmas sev un savam darbam.
  • Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” Rēzeknē aicina atbalstīt vecos cilvēkus Rēzeknes pensionāru sociālo pakalpojumu centrā: sarūpēt nelielas dāvaniņas, seniorus iepriecinot ar tēju, medu, saldumiem, suvenīriem un pašdarinātām kartiņām ar laba vēlējumiem. 

Šie ir tikai daži piemēri, kas iespējams, var kalpot par iedvesmu jūsu labajiem darbiem!

Vēlamies atgādināt, ka „Labo darbu nedēļas” dziļākā būtība un jēga ir iesākt brīvprātības un labdarības procesus, lai labie darbi kļūtu par ikviena ikdienu, negaidot Ziemassvētkus vai „Labo darbu nedēļu”.

“Labo darbu nedēļa” ir laiks, kad aicinām palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, gan Latvijas dabai, gan sabiedrībai kopumā. Tā ir  nedēļa, kad visa Latvijas sabiedrība tiek  aicināta paveikt lielus vai mazus darbus. Darbu, kas neprasa finansiālu ieguldījumu, tikai brīvo laiku un enerģiju. Darbu, kas ir pašu ierosināts, izplānots un īstenots. 2022.gadā akcijas aicinājumam atsaucās teju 16 000 cilvēku, paveicot vairāk nekā 300 labos darbus Latvijā.

Akcijas laikā darbojas interaktīva mājaslapa ar  Latvijas karti, kur ikvienam dalībniekam ir iespēja atzīmēt savu plānoto vai/un paveikto labo darbu: http://labodarbunedela.palidzesim.lv. Šeit arī ir iespēja ieskatīties un gūt iedvesmu savam labajam darbam no iepriekšējo gadu piemēriem.

Lai iedvesmotu viens otru un vairotu labo, kad labais darbs ir veikts, aicinām par to pastāstīt sociālajos tīklos ar tēmturi #LaboDarbuNedela.

Ja zināt, kam noderētu palīdzība, droši rakstiet:  un visi kopā mēs varēsim palīdzēt!

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Akcijas organizatoru komandas vārdā, Ilze Skuja

epasts: Tālr. 29115545

* Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.