“Kultūrtūre” – atbalsts aktīvajiem senioriem Ziedotāju aplī!

Ziedotāju aplis 2022

Vēl pāris nedēļas, kad 7. aprīļa pievakarē plkst. 18.00 Valmieras centra kafejnīcā “Jauna saule” notiks Valmieras novada fonda (VNF) rīkotais Ziedotāju aplis, kuru klātienē aicināts apmeklēt ikviens! Neformālā gaisotnē trīs ideju autori pāris minūtēs klātesošajiem pastāstīs, kā ziedojums palīdzēs pilnveidoties Valmieras novadam. Projekts “Kultūrtūre” – viena no šī gada Ziedotāju apļa idejām, noskaties video aicinājumu!

Projekta “Kultūrtūre” mērķis ir stiprināt Vaidavas pagasta un apkaimes senioru interesi par kultūras norisēm Latvijā, apmeklējot Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādes, Latvijas teātru izrādes un muzejus. Idejas autore Inguna Dukure uzsver, ka pēdējos gados sabiedrība, īpaši seniori, ir kļuvuši atsvešināti no kultūrvides, un šobrīd ir nepieciešams papildu aicinājums doties ārpus mājas “kultūrtūrē”. Arī finanses ne vienmēr ir pietiekamas, lai seniors, kas gribētu būt sabiedriski aktīvs un, iespējams, pat spētu sagādāt sev biļeti, ne vienmēr var nokļūt līdz izvēlētajai kultūras iestādei. “Krietni sarežģītāk tas ir lauku reģionos dzīvojošajiem senioriem,” norāda Inguna.

Ne visiem laukos dzīvojošajiem ļaudīm ir savs transports, ar kuru doties uz Rīgu un baudīt lielpilsētas piedāvātās kultūras iespējas. Savukārt tie, kuri būtu gatavi sasparoties, bieži vien nevēlas kultūras izbraucienos doties vieni paši. Projekts “Kultūrtūre” pulcinātu un vienotu vecāka gada gājuma cilvēkus 50+ Valmieras novadā – vienā autobusā, dodoties uz tuvākiem un tālākiem kultūras pasākumiem, satiekot jaunus domubiedrus un kļūstot par Kultūrtūres ceļabiedriem.

Smejoties Inguna norāda, ka tā kā viņas ikdiena paiet starp grāmatām (Inguna ir Vaidavas pagasta bibliotēkas vadītāja), pirms kultūras pasākumu apmeklējumiem senioriem noteikti būšot jāiepazīstas ar “obligāto literatūru”, lai uz pasākumu ierastos jau kā zinošs skatītājs.

Šogad Valmierā notiks jau piektais Ziedotāju apļa pasākums, kad trīs ideju autori aicinās atbalstīt savas kultūras, sporta un vides idejas. Pat ja šķiet, ka Tava ziedojuma summa nav liela – Ziedotāju aplis lieliski pierāda, ka visiem kopā veiktie mazie ziedojumi var kļūt gana lieli un sniegt atbalstu ideju īstenošanā! Tomēr – tas būs iespējams vien tad, ja starp pasākuma apmeklētājiem būs tik daudz atnākušo, kas būs gatavi piedalīties ar sev pieņemamo summu. Tāpēc – pacilājošā gaisotnē gaidīsim Tevi kafejnīcā “Jauna saule” 7. aprīlī plkst. 18.00.

Šogad Ziedotāju apļa rīkošanu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Ikdienā Valmieras novada fonds jau 17 gadus strādā, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvas dzīves uzlabošanai Valmieras apkaimē, ziedotājiem piedāvājot mērķtiecīgas ziedošanas atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonda projektu koordinatore