Krīgers izcīna trešo vietu Eiropas BMX kausa posmā Valmierā

Krīgers izcīna trešo vietu Eiropas BMX kausa posmā Valmierā

Svētdien Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” turpinājās Eiropas kausa izcīņas sacensības, sportistiem aizvadot sērijas 12. posmu. Īpašu prieku sanākušajiem skatītājiem un atbalstītājiem sarūpēja pašmāju Kristens Krīgers, kurš elites grupā izcīnīja vietu uz goda pjedestālu, finišējot trešais. Par uzvarētāju starp ātrākajiem vīriem kļuva francūzis Edijs Klertē, savukārt sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja titulētā Nīderlandes sportiste Laura Smuldersa.

          Vīru konkurencē, kā ierasts, bija vērojamas sīvas cīņas jau no priekšbraucienu kārtas. Sportistu mērķis bija ne tikai uzvara Valmierā, bet iegūt svarīgus punktus Eiropas kausa sacensību kopvērtējumā. Taču, nenoliedzami, publika visvairāk atbalstīja abus mājiniekus elites konkurencē – Krīgeru un Miku Dāvidu Strazdiņu. Izšķirošajā braucienā abi arī turējās līderos cieši līdzās francūžiem Romeinam Majē un Edijam Klertē, bet finiša līniju pirmais sasniedza Klertē. Otrais finišēja Majē, bet godpilno trešo vietu izcīnīja Krīgers, atbīdot tautieti Strazdiņu uz ceturto pozīciju. Tikmēr sieviešu elites konkurencē pirmās divas vietas ieguva māsas Smuldersas – Laura kļuva par uzvarētāju un Merela finišēja otrā, kamēr uz trešā pjedestāla kāpa pašmāju Vineta Pētersone. Jāatzīmē, ka Valmierā mazā dalībnieču skaita dēļ visas elites, junioru un U-23 dāmu vecuma grupās startēja kopā, un konkurenci holandietēm izrādīja arī 17 gadus vecā smilteniete Veronika Monika Stūriška, kura pelnīti ieguva uzvaru junioru ieskaitē, kamēr Līva Lizete Glāzere ierindojās šajā grupā otrajā vietā. Junioros par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Zadraks, kamēr Emīlam Mārtiņam Treimanim nācās samierināties ar septīto pozīciju, bet U-23 ieskaitē otro vietu izcīnīja Rinalds Jānis Kārkliņš.

          Tikmēr Challange ieskaitē, tāpat kā iepriekšējā dienā, uzvarētāji tika noskaidroti 22 grupās, un daudzās no tām viss goda pjedestāls pienācās mājinieku sportisti. Tā notika astoņgadīgo puišu grupā, kur uzvarēja Jēkabs Ozols, otrais finišēja Patriks Kāpiņš, bet trešais Ralfs Pavlovičs. Savukārt B9 ieskaitē uzvarētāju trio bija Gustavs Ģigulis, otrais bija Raimo Soldāns, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tika Oskars Turkins, kamēr meiteņu konkurencē par uzvarētāju kļuva Paula Eiduka. Tikmēr gadu vecāko puišu grupā ātrākais bija Marko Daude, kamēr Marks Švalkovskis un Martins Bērziņš finišēja attiecīgi otrais un trešais. Arī meiteņu grupā šajā vecumā trijnieks piederēja latvietēm – Evelīna Līkuma bija pirmā, kamēr Betija Bernāte otrā un Alise Vanaga trešā. Tikai mājiniece bija uz pjedestāla arī G7 ieskaitē, kurā uzvarēja Emma Švalkovska, bet Enija Kaugare bija otrā. Līdzīgs scenārijs bija B13 grupā, kurā ātrākais bija Valts Buldigins, kamēr Kaspars Liepnieks un Markuss Domorackis bija attiecīgi otrais un trešais. Tikmēr B15-16 grupā pēc iepriekšējā dienā gūtās neveiksmes, kad netika lielajā finālā, izcilu uzvaru guva Edgars Langmanis.

          Savukārt meiteņu konkurencē uzvarētāja laurus G11-12 grupā plūca Anna Pedraudze, kurai par nieka tiesu piekāpās Ramona Bāre, bet G8 otro vietu izcīnīja Ieva Višņevska, kamēr trešā finišēja Kate Lukša. Ar otro pozīciju šoreiz nācās samierināties vakardienas uzvarētājai Paulai Kibarei (G15-16) un Adelīnai Kārkliņai G13-14 grupā, kurā trešā bija Emīlija Zavinska. Šoreiz otrā pozīcija arī Bruno Vanagam B11 grupā, kurā trešais bija Marks Freivalds, tāpat kā attiecīgi Ralfs Ratnieks un Patriks Krauklis B12 ieskaitē. Otrā vieta šoreiz arī Marekam Dubinskim (B14) un Evertam Lukam (B7), bet Jēkabam Kļavam trešā (B7). Tikmēr M17-24 ieskaitē otro vietu izcīnīja Ivars Svarinskis, savukārt M25+ par uzvarētāju tika pasludināts Roberts Treimanis.

          Ar panākumiem Latvijas sportisti atzīmējās arī krūzeru konkurencē, kurā par uzvarētāju kļuva Renārs Auga (Cr17-29) un Ģirts Jonkus (Cr40-44). Tikmēr Deivids Bruno Bergmanis izcīnīja otro vietu (Cr17-29), tāpat kā Edgars Upītis (Cr30-39). 

Eiropas BMX Kausa sacensības rīkoja Valmieras Olimpiskais centrs, Valmieras novada pašvaldība, BMX klubs “MŠA/Valmieras puikas” un Latvijas Riteņbraukšanas federācija.