Koris “SolLaRe” piedalīsies starptautiskā koru konkursā Itālijā

No 12. līdz 17. aprīlim Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” piedalīsies Mikelandželo starptautiskā mūzikas festivālā (Michelangelo International Music Festival) Florencē (Itālija). Festivāla dalībnieki gan piedalīsies konkursā, gan uzstāsies vairākos koncertos Florences dievnamos.

No 12. līdz 17. aprīlim Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe” piedalīsies Mikelandželo starptautiskajā mūzikas festivālā (Michelangelo International Music Festival) Florencē (Itālija). Festivāla dalībnieki gan piedalīsies konkursā, gan uzstāsies vairākos koncertos Florences dievnamos.

“Tas ir liels izaicinājums korim un skolai. Konkurss, trīs koncerti dažādās baznīcās, kā arī koncerts festivāla atklāšanā un noslēgumā. Grafiks ir ļoti blīvs. Protams, arī ekskursiju laiks ir ieplānots, lai iepazītu bagātīgo kultūras mantojumu. Lai pārbaudītu un apliecinātu savu varēšanu, ir jādodas pasaulē. Pirms pandēmijas devāmies uz Eiropas koru olimpiādi 2019. gadā, laiks ir pagājis, kora sastāvs nomainījies, atkal braucam sevi apliecināt,” stāsta Santa Tanenberga, Valmieras Mūzikas skolas direktores vietniece izglītības jomā.

Konkursā ir jāizpilda trīs skaņdarbi. Kategorijā “Bērnu koris”, kur startē arī “SolLaRe”, bija jāizvēlas laika posmā no 1700. gada līdz 1900. gadam tapis klasiskās mūzikas skaņdarbs, pārstāvētās valsts komponista skaņdarbs un pašu izvēlēts skaņdarbs. “SolLaRe” izpildījumā konkursā Florencē skanēs Fēliksa Mendelszona “Laudate Pueri”, Selgas Mences “Debesu kalvis pērkons” un Jona Tamulioņa “Šarkela varnela”.

Dalībniekus vērtēs starptautiska žūrija, pārstāvot diriģentus, operdziedātājus, komponistus un instrumentālistus.

Mikelandželo starptautiskā mūzikas festivāla mērķis ir veicināt dažādu valstu kultūras iepazīšanu un pieredzes apmaiņu, īpaši izceļot mūziku. Festivāls nes itāļu tēlnieka, gleznotāja, arhitekta un dzejnieka Mikelandželo vārdu. Viņa darbi atspoguļo humānisma ideālus, cilvēka skaistuma un neierobežoto spēju apliecinājumu. Festivālam norisinoties Florencē, kas uzskatīta par renesanses šūpuli, dalībnieki aicināti iepazīt pasaules mantojumu un dažādu mākslas formu sasaisti.