Koris “Rasa” un diriģente Aira Birziņa aicina uz sakrālās mūzikas koncertu Valmierā

Koris “Rasa” un diriģente Aira Birziņa aicina uz sakrālās mūzikas koncertu Valmierā

6.aprīlī plkst. 16.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Ogres novada kultūras centra sieviešu koris “Rasa” un diriģente Aira Birziņa aicina uz sakrālās mūzikas koncertu. Koncertā piedalīsies arī Diāna Jaunzeme-Portnaja (ērģeles) un Valmieras Kultūras centra sieviešu koris “Jumara”, diriģente Inga Zirne.

Turpinot kora “Rasa” 25 gadu jubilejas sezonā aizsākto sakrālās mūzikas koncertu ciklu, arī šogad koris īsteno Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītu projektu – sakrālās mūzikas koncertu ciklu.

Sniedzot klausītājiem iespēju sekot līdzi baznīcas liturģiskā gada ritējumam un svētku dinamikai, Valmierā īpaši sagatavotā programmā skanēs latviešu un ārzemju autoru sakrālā mūzikas korim a cappella un ar ērģeļu pavadījumu.

Kā īpaši skaņdarbi koncertā izskanēs ogrēnietes Agnetas Krilovas kompozīcija Ave Maris Stella (kanonisks teksts, 9. gadsimta katoļu liturģiskā himna “Ave Maris Stella”) un Valmieras Mūzikas skolas audzēkņa Helmera Pavasara (1903–1998) trimdā (Vācijā, Pinebergā) 1947. gadā rakstītā dziesma “Spīdolām” ar Raiņa vārdiem, kas veltīta studenšu korporācijai “Spīdola”. Spīdola Raiņa lugā “Uguns un nakts” simbolizē latviešu nacionālo kultūru un mākslu, viņa ir taisnības un brīvības cīnītāja, nākotnes cerības devēja.

Uz koncertu aicināti kultūras un kormūzikas interesenti, ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Koris “Rasa”