Ķoņu pagastā norisināsies Zemessardzes mācības

Šī gada 8. un 9. septembrī Valmieras novada Ķoņu pagasta Ķoņu kalna karjerā norisināsies Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārās mācības, kuru laikā bataljona personāls pilnveidos iemaņas bezceļu 6×6 transportlīdzekļu vadīšanai.

Militāro mācību laikā Ķoņu kalna karjera teritorijā pārvietosies militārais transports un karavīri, zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Mācību laikā netiks ierobežota satiksme un nav paredzēts lietot jebkāda veida munīciju vai kaujas imitācijas līdzekļus. Pēc mācībām izmantotā teritorija tiks sakopta.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!      

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļa
Tālr.28326080
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi