Konkursā “Matemātiskais ķēriens” no Valmieras novada piedalījās 593 skolēni

Uzdevumi.lv konkurss

Februārī un martā izglītības portālā Uzdevumi.lv veiksmīgi tika aizvadīts jau trešais tiešsaistes konkurss 2.-12. klašu skolēniem “Matemātiskais ķēriens”. Tajā piedalījās 23 807 skolēni no 517 Latvijas skolām. Valmieras novadu konkursā pārstāvēja 593 skolēni no 21 mācību iestādes.

Dalībniekiem bija iespēja savstarpēji sacensties, pārbaudot savas zināšanas un prasmes matemātikā. Skolēnu rezultāti tika vērtēti 11 klašu grupās (2.-12. klasē), nosakot 3 labākos katrā klašu grupā, kuri saņēma balvas no konkursa atbalstītajiem. Konkurss norisinājās tiešsaistē un sastāvēja no divām kārtām:

 • 1. kārta, kurā piedalījās 23 807 skolēnu, norisinājās no 19. līdz 23. februārim.
 • 2. kārta, kurā piedalījās 9 346 skolēnu, norisinājās no 4. līdz  8. martam.

Paldies kuplajam skolēnu skaitam par dalību konkursā, kā arī pateicība viņu vecākiem un skolotājiem, kas bērnus atbalstīja un iedrošināja! Uzdevumi.lv vienmēr ir novērtējis STEM priekšmetu lomu izglītībā, tāpēc īpašs prieks par to, ka “Matemātiskais ķēriens” spējis palielināt interesi par šo jomu. Lepojos, ka pāris gadu laikā Uzdevumi.lv rīkotais konkurss guvis milzu atzinību un kļuvis par vienu no lielākajiem matemātikas konkursiem Latvijā! Tiekamies “Matemātiskajā ķērienā” arī nākamgad!

Uzdevumi.lv direktors Edgars Škutāns.

Fakti par 2024. gada konkursu:

 • Konkursa uzdevumus izstrādāja un sagatavoja 8 Uzdevumi.lv satura autori.

 • Vidējais uzdevumu izpildes laiks: 1. kārtā 32:55 min (maksimālais izpildes laiks 40
  min) un 2. kārtā 41:14 min (maksimalais izpildes laiks 60 min).

 • Dalībai 2. kārtā kvalificējās 47,54% dalībnieku.

 • Visvairāk uzvarētāju (18 skolēni) bija no Rīgas skolām, savukārt 15 skolēni pārstāvēja citus Latvijas reģionus.
 • 2024. gada konkursā piedalījās skolēni no 517 izglītības iestādēm, kas ir par 45 skolām vairāk nekā pērn.

TOP 10 novadi ar lielāko izglītības iestāžu skaitu konkursā:

 • Rīga – 116 mācību iestādes
 • Cēsu novads – 22 mācību iestādes
 • Valmieras novads – 21 mācību iestāde
 • Tukuma novads – 18 mācību iestādes
 • Ogres novads – 17 mācību iestādes
 • Dienvidkurzemes novads, Talsu novads – 16 mācību iestādes
 • Bauskas, novads, Liepāja, Jelgavas novads, Jēkabpils novads, Madonas novads – 14 mācību iestādes
 • Jelgava, Limbažu novads – 12 mācību iestādes
 • Daugavpils, Rēzekne, Rēzeknes novads, Kuldīgas novads, Saldus novads – 11 mācību iestādes
 • Balvu novads, Dobeles novads, Smiltenes novads – 10 mācību iestādes

Šādi konkursi sniedz iespēju skolēniem pārbaudīt un pilnveidot savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos. Savukārt, skolotājiem un vecākiem tas ir lielisks atbalsts, lai novērtētu skolēnu zināšanas un motivētu viņus tās patstāvīgi pilnveidot.

Plašāku konkursa atskatu atradīsiet Uzdevumi.lv mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:

Uzdevumi.lv