Konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” apbalvota Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolotāja Sanda Deisone

Konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” apbalvota Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolotāja Sanda Deisone

3. decembrī, Starptautiskajā cilvēku ar invaliditāti dienā, tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) svinīgā apbalvošanas ceremonijā LNB Ziedoņa zālē pasniedza galvenās balvas un atzinības konkursa “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam” šī gada laureātiem un sumināja iepriekšējo divu gadu uzvarētājus.

Kā ierasts, nominantus varēja pieteikt divās kategorijās – “Individuāls sniegums” un “Kolektīvs sniegums” – kopumā astoņās nominācijās. Šī gada konkursā saņemts līdz šim lielākais pieteikumu skaits – kopā 65 pieteikumi.

Nominācijā “Bērnu un jauniešu iedvesmotājs” kategorijā “Individuāls sniegums” galveno balvu saņēma Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas norvēģu valodas skolotāja Sanda Deisone, kura jau vairāku gadu garumā organizē sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām “Mēs varam”, kas šogad Valmierā norisinājās jau 15. reizi.

Konkurss ir kļuvis par neatņemamu Tiesībsarga biroja un sadarbības partneru ikgadēju tradīciju, un šogad jau astoto gadu pēc kārtas tika rīkots ar mērķi novērtēt un atbalstīt tos cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri aktīvi pārstāvējuši cilvēku ar invaliditāti intereses.

Šogad žūrijas sastāvā bija septiņi dažādu nozaru pārstāvji un sabiedrībā zināmas personības – Valsts prezidenta kundze Andra Levite, tiesībsargs Juris Jansons, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Vispārīgās lasītavas vadītāja Zane Zvaigzne, žurnālists un radio personība Aidis Tomsons, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte, kā arī sabiedriskā aktīviste Patrīcija Anna Vavilova.