Konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” pieteiktas arī ēkas no Valmieras un topošā novada

Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” ir saņemti 29 pieteikumi, no tiem lielākā daļa – 20 pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2020”.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” tiek organizēts jau 10 gadus gadus. Konkurss tika izsludināts šā gada martā un pieteikumus konkursam piecās kategorijās varēja iesniegt līdz šā gada 18. jūnijam.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Nominācijā „Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021” iesniegti 20 pieteikumi:

 1. Grīzupes iela 9, Liepāja;
 2. Māras iela 5, Jelgava;
 3. Lakstīgalas iela 3, Sigulda;
 4. Skolas iela 14, Dobele;
 5. Ezera iela 3, Talsi;
 6. Bētiņu iela 4, Talsi;
 7. Atbrīvošanas aleja 145a, Rēzekne;
 8. Atbrīvošanas aleja 147, Rēzekne;
 9. Dārzu iela 9, Rēzekne;
 10. Baznīcas iela 26a, Rēzekne;
 11. Bērzupes iela 23, Rīga;
 12. Gaujas iela 2, Valmiera;
 13. Georga Apiņa iela 10, Valmiera;
 14. Stacijas iela 41, Valmiera;
 15. Viestura laukums 2a, Burtnieku novada Valmieras pagasts;
 16. Pērnavas iela 7, Mazsalaca;
 17. Rožu iela 2, Turaida, Krimuldas novads;
 18. Turaida-1, Turaida, Krimuldas novads;
 19. “Saules 2”, Piņķi, Babītes novads;
 20. Liepu iela 13, Valle, Vecumnieku novads.

Nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve” iesniegti četri pieteikumi:

 1. Antonijas iela 17A, Rīga;
 2. Akāciju iela 2C, Rīga;
 3. Akāciju iela 2E, Rīga;
 4. Rūpniecības iela 25, Rīga.

Nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021” iesniegti četri pieteikumi:

 1. Daugavgrīvas iela 58, Rīga, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas ēka;
 2. Peldu iela 5, Liepāja, Liepājas pašvaldības Biroju ēka / klientu apkalpošanas centrs;
 3. Aspazijas bulvāris 7, Rīga; Latvijas Republikas prokuratūras nams;
 4. Komandanta iela 9, Daugavpils, Latvijas Nacionālā arhīva Daugavpils zonālā Valsts arhīva ēka.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2021” iesniegts viens pieteikums – Sīpeles iela 1A, Rīgā.

Konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu, vasarā tiks veikta ēku apsekošana to atrašanās vietās. Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs augusta beigās. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 2021. gada 23. septembrī.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris”. Sīkāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa sadarbības partneri un atbalstītāji ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA „Tenapors”, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Intellify” un Scheock. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums “Laiks mājai”.

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa