Konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023” bronzas godalgu saņem SIA “VTU Valmiera” un SIA “ZAAO”

Konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023” laureātu kopbilde

30. novembrī ikgadējā apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) un Satiksmes ministrijas rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2023” pirmo reizi piešķirti trīs platīna, kā arī septiņi zelta kategorijas apbalvojumi uzņēmumiem, kas savā ikdienas darbībā vislabāk spēj līdzsvarot visus ceļu satiksmes drošības ABC komponentus – Auto, Biznesu, Cilvēku. Pavisam šogad apbalvoti 24 uzņēmumu, valsts un pašvaldību autoparki, tostarp 11 Rīgā bāzēti uzņēmumi, trīs uzņēmumi no Mārupes, divi – no Ropažu novada un divi no Valmieras novada, kas aktīvi un atbildīgi iesaistās ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Tāpat kā pērn, arī šogad laureātu izziņošana bija skatāma tiešsaistē ikvienam interesantam.

Uzņēmumi tika vērtēti četrās kategorijās – pasažieru pārvadātāji; vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki; starptautiskie kravu pārvadātāji; zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki.

Pirmo reizi konkursa vēsturē pasniegti Platīna kategorijas apbalvojumi – tos saņēma uzņēmumi SIA “Kurbads un Ko” (starptautiskie kravu pārvadātāji) un AS “Rīgas siltums” (Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki).

Zelta godalgas ieguvuši uzņēmumi RP SIA “Rīgas satiksme” (pasažieru pārvadātāji), AS “Sadales tīkls” (vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki), SIA “Samskip”, SIA “Kreiss” (starptautiskie kravu pārvadātāji) un VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki).

Sudraba kategorijas godalga – SIA “CleanR”, SIA “Omniva” (vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki), SIA “Dinotrans” (starptautiskie kravu pārvadātāji), “Latvenergo koncerns” un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki).

Bet bronzas godalga piešķirta SIA “VTU Valmiera” (pasažieru pārvadātāji), SIA “ZAAO”, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un SIA “Eco Baltia vide” (vietējie (Baltijas valstu) kravu pārvadātāji un speciālā pielietojuma autoparki), SIA “Prizma” (starptautiskie kravu pārvadātāji) un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (Zemāka riska, valsts un pašvaldību autoparki).

“Tiem uzņēmumiem, kuri šajā konkursā piedalās atkārtoti, katru gadu ir, ar ko lepoties savā izaugsmē. Dalībnieki cenšas iegādāties arvien jaunākas, modernākas un ekonomiskākas automašīnas. Rūpīgi tiek aprēķinātas autoparka uzturēšanas izmaksas un izmantoti dažādi rīki, lai palielinātu efektivitāti un samazinātu izdevumus. Liela nozīme tiek pievērsta darbinieku labsajūtai, lai viņi justos novērtēti un rastos pēc iespējas mazāk grūtību veikt darba uzdevumus. Tāpēc uzņēmumi regulāri uzlabo savu kultūru, radot arvien komfortablākus apstākļus, un tiek ņemtas vērā ne tikai uzņēmuma vajadzības, bet arī autovadītāju ieteikumi, vajadzības un pēc viņu pieredzes gūtie secinājumi,” stāsta BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs, ilggadējais konkursa “Drošākais uzņēmuma autoparks” žūrijas priekšsēdētājs Kristaps Liecinieks.

Īpašu Satiksmes ministrijas atzinības rakstu saņēma SIA “Rēzeknes satiksme”, bet konkursa žūrijas novērtējumu un atzinības rakstu par lielisku startu – SIA “M Sped”.

Konkursu organizē BALTA sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Gada balvu atbalsta un izpratni par ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu autoparku pārvaldi palīdz veicināt Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), SIA “Circle K Latvia”, SIA “SEB līzings”, AS “Mapon”, SIA “Green Wave Latvija”, biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” (InCSR), Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Informāciju sagatavoja:
Ligita Mieze,
Deep White projektu vadītāja