Konference “Nākotnes darbs 2023”

Nākotnes darbs 2023

Nodarbinātības valsts aģentūra kopā ar Ekonomikas ministriju un stratēģiskās personāla vadības uzņēmumu “ERDA” aicina uz jau trešo nodarbinātības tēmai veltīto konferenci “Nākotnes darbs 2023”, kas norisināsies š.g. 24. maijā, Rīgā. Konference plānota kā iesaistoša diskusija starp dažādu nozaru vadītājiem un uzņēmējiem, stratēģiskās cilvēkresursu politikas veidotājiem, valsts sektora pārstāvjiem un ekspertiem, lai turpinātu aktualizēt tēmas par nākotnes darbu, t.sk. globālajām tendencēm, iespējām un draudiem, Latvijas darba tirgus stiprajām un vājajām pusēm. Tāpat arī viens no konferences mērķiem ir izveidot Nacionālā darbaspēka attīstības plāna SVID analīzi.
Konferences īpašais viesis ir Pasaules Ekonomikas foruma (World Economic Forum) darba vietu radīšanas nodaļas vadītāja Elselot Hasselaar, kura dalīsies ar jaunākajām pētījumu un datu prezentācijām par darba tirgus izmaiņām. “Kvalificēta darbaspēka trūkums vēl aizvien ir viens no Latvijas ekonomikas attīstības galvenajiem šķēršļiem. Lai liktu pamatu Nacionālai cilvēkkapitāla attīstības stratēģijai, jau trešā “Nākotnes darbs 2023” konference vienkopus pulcēs publiskā, privātā un nevalstiskā sektora vadošos pārstāvjus, lai diskutētu par pasaules tendencēm nodarbinātības jomā, nākotnes darbaspēka pieprasījumu, tautsaimniecības transformāciju, prasmēm, mobilitāti, darbaspēka jautājuma pārvaldi, visu iesaistītu pušu sadarbību un datos balstītas pieejas iedzīvināšanu,” sacīja Evita Simsone, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore.
Konferencē uzstāsies labklājības ministre Evika Siliņa, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un finanšu ministrs Arvils Ašeradens, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes Makroekonomikas analīzes daļas galvenais ekonomists Oļegs Krasnopjorovs un Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors un Ilgtspējīga biznesa centra vadītājs Arnis Sauka, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes priekšsēdētāja un PwC Latvia vadošā partnere Zlata Elksniņa-Zaščirinska, SEB Global Services biznesa pakalpojumu centra Rīgā vadītājas vietniece Aļesja Kirčenko un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis.
Konferenci vadīs konsultāciju uzņēmuma ERDA dibinātāja un vadītāja Zane Čulkstēna. “Ir neskaitāmas starptautiska un vietēja līmeņa izpētes un dati, kas apliecina steidzamu nepieciešamību gan individuālā, bet vēl būtiskāk – valstiskā līmenī sistemātiski strādāt pie stratēģisku nodarbinātības jautājumu sakārtošanas. Mums jāliek lielāks uzsvars uz investīcijām profesionālajā izglītībā un prasmju pilnveidē, ko tiešā veidā ietekmē gan digitalizācija, mākslīgā intelekta attīstība, gan demogrāfiskie faktori. Šis ir pēdējais brīdis, lai vilcinātos,” sacīja Zane Čulkstēna. Konference “Nākotnes darbs 2023” pirmo reizi norisināsies klātienē, Fantadromā (Gustava Zemgala gatve 74a). Konferences sākums ir 24. maijā plkst. 13:00. To, iepriekš reģistrējoties, bez maksas var
apmeklēt ikviens. Apmeklējumam var reģistrēties bez maksas līdz š.g. 19. maijam konferences mājaslapā www.futureofjobs.lv.