Koncerti Kokmuižas svētkos

9.septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot izbaudīt muižas svētku gaisotni, lustēties, satikties, izzināt un iedvesmoties. Gaidāmi arī brīnišķīgi koncerti un satikšanās mūzikā.

9.septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot izbaudīt muižas svētku gaisotni, lustēties, satikties, izzināt un iedvesmoties. Gaidāmi arī brīnišķīgi koncerti un satikšanās mūzikā.

Mākslas piknikā (Kokmuižas promenādē uz skatuves):

  • Plkst. 12.00–12.40 svētku ieskandināšana ar Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs” diriģenta Gvido Brenčeva vadībā. Dziesmu un Deju svētku laikā orķestri varējām dzirdēt arī Rīgas ielās, kur tika uzburta īsta zaļumballes noskaņa.
  • Plkst. 13.00–14.00 – grupas “Sunny Groove Dixie” koncerts. Mūziķi izveidojuši Latvijā vienīgo profesionāli un aktīvi muzicējošo New Orleans Stomp Dixie stila diksilendu – kolektīva improvizācija, turklāt tas ir agrīnais džeza stils, diksilends ir sinonīms priecīgai mūzikai, no kuras staro vitalitāte un enerģija. Dzirdēsim spilgtus Latvijas pūšaminstrumentālistus un sitaminstrumentālistus, kuri popularizē kvalitatīvu tradicionālo džeza mūziku.
  • Plkst. 14.30–15.30 aicinām uz grupas “The Coco’nuts” koncertu – sešas radošas un spilgtas personības, kuras vieno draudzība un mīlestība pret mūziku. Grupas daiļradē tiek variēts ar fanka, indī, blūzroka un alternatīvā džeza mūzikas žanriem.
  • Plkst. 16.00–17.00 skanēs dziesmas kopā ar latviešu mūzikas duetu “Čipsis un Dullais”, kas izpilda lielākoties romantiskas dziesmas žanrā, ko paši dēvē par “jaunā viļņa šlāgeri”, sakot, ka nav mehāniski, bet ir organiski.
  • Plkst. 20.00–21.15 aicinām uz vakara koncertu ar grupu “Tautumeitas”, piedaloties arī deju grupai “Baltā”. “Tautumeitas” izdziedās latviešu tautasdziesmas, ko bagātina ar spēcīgām harmonijām un mūsdienīgiem pavadījumiem. “Tautumeitas” koncerts ir krāšņs piedzīvojums ar deju horeogrāfijām, spēcīgiem ritmiem un līksmu kopā dziedāšanu.
  • Plkst. 21.30–01.30 būs balle kopā ar grupu “Ceļojums”, kas dāvājuši dzīvesprieku un lielisku noskaņu daudzās svinībās, turpinot to darīt ar vēl lielāku prieku.

Savukārt plkst. 17.00 Kokmuižas senajā saimniecības ēkā “Kokmuiža” uzstāsies Katrīna Gupalo ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Dziedātāja un pianiste saka: “Imanta Kalniņa mūzika ir tik skaista, neparasta, sirsnīga un piepildīta, ka vienlīdz spēcīgi iedarbojas uz klausītāju gan grandiozā orķestra skanējumā, gan izpildot to tikai ar ģitāras vai klavieru pavadījumu – gluži kā komponējot, sadzirdot pašu mūzikas kvintesenci.” Visas kompozīcijas Katrīna Gupalo izpilda savās aranžijās balsij un klavierēm, kas veidotas ar lielu pietāti pret komponista oriģinālajām dziesmu versijām.

Muižas tirgus, ekskursija, koncerti, muižas dejas, izbraucieni ar laivām, izrāde bērniem, izstāde, dažādas darbnīcas, stāsti, degustēšana un vēl daudz citu dzīvespriecīgu piedzīvojumu. Tiekamies Kokmuižas svētkos! Plašāka Kokmuižas svētku programma šeit.