Komunistiskā genocīda upuru atceres norises Valmieras novadā

Komunistiskā genocīda upuru atceres norises Valmieras novadā

25.martā pirms 75 gadiem padomju vara uz Sibīriju izsūtīja vairāk nekā 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Katrs vārds sarakstos ir traģēdija gan izsūtītajiem cilvēkiem, gan viņu tuviniekiem, gan Latvijai kopumā, noziegums, kā apmēri nemazinās, gadiem ritot. Godinot un pieminot komunistiskā genocīda upurus, aicinām būt kopā atceres brīžos Valmieras novadā.

Valmierā

25.martā plkst. 16.00 aicinām uz komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītu atceres brīdi Valmieras dzelzceļa stacijā. Klātesošos uzrunās Valmieras politiski represēto biedrības un Valmieras novada pašvaldības pārstāvji. Godasardzē – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona pārstāvji. Atceres brīdi vadīs un muzikāli papildinās Regnārs Nerips (muzikālā apvienība “Tepat”), kā arī Latvijas valsts himna izskanēs talantīgā Valmieras Mūzikas skolas audzēkņa Mariusa Grenča izpildījumā. Ikviens aicināts piedalīties, kā arī individuāli iedegt svecīti un nolikt ziedus pie piemiņas akmens.

Bērzainē

25.martā plkst. 16.00 Jaunburtnieku kapos, piemiņas vietā “Ceļš svešumā” būs klusuma brīdis, iedegsim svecītes par tiem, kurus izveda svešumā.

Brenguļos

No 18. līdz 31. martam Brenguļu pagasta bibliotēkā skatāma novadpētniecības materiālu izstāde “Latvieši Sibīrijā”.

Dikļos

25.martā plkst. 12.00 aicinām nolikt ziedus Dikļu kapos, pie Baltā krusta.

Matīšos

25.martā plkst. 11.00 Matīšu centrā, pie Piemiņas akmens represētajiem aicinām iedzīvotājus nolikt ziedus, iedegt svecītes un kopā pieminēt Latvijas vēstures traģiskos notikumus.

Mazsalacā

25.martā plkst. 13.00 komunistiskā genocīda upuru piemiņas norise būs Sniedzēnu kalnā.

25.martā plkst. 14.00 piemiņas norise notiks Mazsalacas muzejā.

Mujānos

25.martā plkst. 15.00 aicinām uz komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītu atceres brīdi Mujānos.

Naukšēnos

25.martā plkst. 15.00 komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres brīdis notiks pie represēto piemiņas akmens Naukšēnos.

Līdz 19. aprīlim Naukšēnu Cilvēkmuzejā skatāma izstāde “Prom no mājām” – 1949. gada 25. marta izsūtīšana no Naukšēnu un Ķoņu pagasta mājām. Stāsti par dzīvi Sibīrijā, par šķiršanu no ģimenes. Izstādē varēs iepazīt naukšēniešu atmiņu stāstus un muzejam dāvinātos priekšmetus, kas saistīti ar izsūtījumu. Daļa stāstu ir nofilmēti.

Rencēnos

23.martā plkst. 13.00 Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā būs tikšanās un saruna “Patiesība pretrunās. Stāsti par un ap Otrā pasaules kara notikumiem, viedokļiem un pārliecībām”.

No 23. līdz 29. martam Rencēnu pagasta 1. bibliotēkā skatāma literatūras izstāde komunistiskā genocīda upuru piemiņai.

Rūjienā

25.martā plkst. 13.00 Rūjienā, Ternejas parkā aicinām uz komunistiskā genocīda upuriem veltītu piemiņas brīdi.

Sedā

25.martā plkst. 14.00 Sedas pilsētas bibliotēkā norisināsies atmiņu pēcpusdiena, pieminot komunistiskā genocīda upurus. Atmiņu stāsti, sarunas, tematisko grāmatu izstāde.

Strenčos

25.martā plkst. 12.00 piemiņas brīdis notiks Strenču dzelzceļa stacijā.

Trikātā

25.martā plkst. 10.00 pie Trikātas kapu kapličas būs piemiņas brīdis komunistiskā genocīda upuriem. Plkst. 19.00 Saieta namā Depo notiks Trikātas jauktā kora veltījums izsūtītajiem.

Vaidavā

25.martā plkst. 13.30 komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis notiks pie piemiņas plāksnes Vaidavā.