Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss 27. Gaujas plostnieku svētkos

Koka skulptūru konkurss 2024

Jau tradicionāls Gaujas plostnieku svētkos ir Koka skulptūru izzāģēšanas konkurss. Tas notiks 18. maijā pie Strenču brīvdabas estrādes. Skatītāji varēs vērot gan skulptūru tapšanas procesu, gan rezultātu.

Konkursa mērķis ir pilnveidot Plostnieku parkā esošo koka skulptūru daudzveidību, kas veidotas par godu plostniekiem, aicinot apmeklēt parku vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, izmantojot to kā atpūtas vietu.

Konkursā aicināti piedalīties kokzāģēšanas entuziasti, koktēlnieki, kokamatnieki, mākslinieki un mācekļi, kuri vēlas radīt paliekošus darbus Strenču Plostnieku parka skulptūru papildināšanai, veidojot lielizmēra koka skulptūras par konkursa tēmu “Plostnieku kopiena”.

Pieteikšanās konkursam līdz 2024. gada 16. maijam, sūtot Pieteikumu uz e-pastu: . Konkursa norises kārtību un tā rezultātā izgatavoto autordarbu iegādi eksponēšanai publiskajā telpā nosaka Nolikums.

Darbus vērtē Valmieras novada pašvaldības domes apstiprināta žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā, konkursa dalībnieki un skatītāji, labāko darbu autori saņems naudas balvas. Vērtējot darbus, tiek ņemti vērā kritēriji – tēmas atspoguļojums, radošums, tehniskais risinājums un sarežģītība.

Konkursa noslēgumā tiek noteikti pirmo trīs vietu ieguvēji. Konkursa dalībniekiem, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu pēc kopvērtējuma rezultātiem, tiek piešķirta naudas balva. Pirmās vietas ieguvējam tiks piešķirta naudas balva 300 EUR apmērā, otrās vietas ieguvējam 200 EUR , bet trešās vietas ieguvējam 100 EUR apmērā.

Jaunizveidotās skulptūras ieņems savu vietu Gaujas krastā, kur ikvienu viesi jau sveicina “Jaunais plostnieks”, kur plostus ar skatienu pavada “Vecais plostnieks” un pār Gauju lūkojas “Plostnieka līgava”, kur skumst pazaudētais “Plostnieka zābaks” un atrodas viņa darbarīki – “Cirvis un zāģis”, “Alus kauss” un “Karote”. Tepat netālu var satikt arī “Gaujmalas bebru”, “Strenču pīli”, “Pūcīti” un citus Plostnieku parka iemītniekus.

Koka skulptūru konkurss Gaujas plostnieku svētkos aizsākās 2014. gadā. Iepriekšējos gados Koka skulptūru izzāģēšanas konkursā veidotās vairāk nekā 30 skulptūras apskatāmas Plostnieku parkā un Gaujas dabas takā Strenčos. Aicinām ciemos!