Kocēnu Kultūras namā apskatāma tekstiliju izstāde “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”

Līdz 28. oktobrim Kocēnu Kultūras namā apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” tekstiliju izstāde “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”.

2019.gadā Smiltenes novada muzejā Mēru muižā notika pirmā valsts mēroga mākslas un amatniecības izstāde “Putni krāsā un kompozīcijā”. Izstādē tika aicināti piedalīties mākslinieki, amatnieki, daiļamatnieki un vienkārši rokdarbu mīļotāji no visas Latvijas.
Izstādes mērķis – izstādīt darbus, kas krāsu salikumos un kompozīcijas ritmos ir radīti, iedvesmojoties no Latvijas putniem, tādā veidā parādot mūsu dabas krāšņumu.
Gatavojoties izstādei, TLM studijas “Smiltene” dalībnieces meklēja putnu fotogrāfijas grāmatās un interneta vietnēs, lai izpētītu un iedvesmotos no dabas krāsu burvības putnos un tā rezultātā radītu krāšņus tekstila izstrādājumus. Šie darbi tika augstu novērtēti un daudziem ļoti patika, kā rezultātā izstāde turpināja ceļot un priecēt apmeklētājus Apē, Rankā, Kocēnos, Vaidavā, Atē.
2021.gadā izstādes moto bija “Koki gadalaikos – krāsā un kompozīcijā”, arī šie darbi tika radīti, iedvesmojoties no dabas krāsu paletes. Darbi ir krāšņi, krāsaini un daudzveidīgi, arī šie darbi ceļo pa visu Latviju, priecējot interesentu un vienkārši garāmgājēju acis un sirdis.
Oktobris ir īpašs mēnesis TLMS “Smiltene”, jo tieši šomēnes studija svin 75 gadu jubileju, kurai par godu tika radīti jauni darbi un jaunas izstādes, kas atkal turpinās priecēt apmeklētājus. Tiekamies izstādēs!

Informāciju sagatavoja:

Daiga Melnace
TLMS ”Smiltene” izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

Foto: TLMS “Smiltene”