Kocēnu apvienībā notiks bezmaksas vingrošanas nodarbības pieaugušajiem, grūtniecēm un jaunajiem vecākiem kopā ar mazuļiem

Iedzīvotāji aicināti apmeklēt vingrošanas nodarbības, kas projekta “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Valmieras novada Kocēnu apvienības iedzīvotājiem” ietvaros norisināsies visos Kocēnu apvienības pagastos.

Vingrošanas nodarbību grafiks šai nedēļai:

  • Bērzainē (Bērzaines tautas namā) pirmdien, 13. septembrī, plkst. 19.00-20.00;
  • Dikļos (Dikļu kultūras centrā) trešdien, 15. septembrī, plkst. 18.00-19.00;
  • Kocēnos (Kocēnu kultūras namā) otrdien, 14. septembrī, plkst. 19.00-20.00;
  • Rubenē (Rubenes sporta namā) otrdien, 14. septembrī, plkst. 17.30-18.30;
  • Vaidavā (Vaidavas kultūras un amatniecības centrā) ceturtdien, 16. septembrī, plkst. 18.00-19.00;
  • Zilākalnā (Zilākalna kultūras namā) trešdien, 15. septembrī, plkst. 19.30-20.30.

Vingrošanas nodarbībās iekļauti dažādi veselības veicināšanas un fiziskās formas uzlabošanas vingrinājumi, izvēloties cilvēka funkcionālajam stāvoklim atbilstošas fizisko aktivitāšu metodes. Nodarbības vadīs sertificēts fizioterapeits un masieris Normunds Bucenieks.

Dalībai nodarbībās iepriekš jāpiesakās, zvanot projekta vadītājai Svetlanai Tomsonei pa tālr. 25605539 vai aizpildot pieteikšanās anketu šeit.

Vingrošanas nodarbības grūtniecēm šonedēļ notiks trešdien, 15. septembrī, un piektdien, 17. septembrī, plkst. 15.00-15.45 Kocēnu kultūras namā.

Nodarbības jaunajiem vecākiem kopā ar mazuļiem šonedēļ notiks trešdien, 15. septembrī, un piektdien, 17. septembrī, plkst. 16.00-16.45 Kocēnu kultūras namā.

Nodarbības grūtniecēm un jaunajiem vecākiem vadīs sertificēta fizioterapeite Agate Sīle. Pieteikšanās grūtnieču un jauno vecāku nodarbībām Valmieras Veselības Centrs reģistratūrā, zvanot pa tālruni 28692800.

Vingrošanas nodarbību grūtniecēm mērķis ir uzlabot fizisko pašsajūtu un stiprināt topošās māmiņas veselību. Vingrošanas nodarbības grūtniecēm ir zemas intensitātes slodzes nodarbības. Tajās jāiekļauj elpošanas, stiepšanās, relaksācijas un muskuļu stiprināšanas vingrinājumi, īpašu uzmanību pievēršot iegurņa un muguras lejasdaļas stabilitātei un mobilitātei.

Nodarbības jaunajiem vecākiem paredzētas māmiņām vai tētiem, kuri vēlas būt labā fiziskā formā, taču vienlaikus būt kopā ar mazuli un gūt kopā darbošanās prieku. Nodarbībās paredzēti sabalansēti, vidējas slodzes treniņi visa ķermeņa tonizēšanai, vingrojumi dažādām muskuļu grupām ar mērķi samazināt ķermeņa masu, tonizēt ķermeni un uzlabot sirds veselību. Nodarbības piemērotas sievietēm pēcdzemdību periodā, īpašu uzmanību pievēršot muguras un vēdera muskulatūras stiprināšanai. Nodarbības piemērotas mazuļu klātbūtnei, kamēr mamma vai tētis veic vingrinājumus, mazulis rotaļājas līdzās.

Dalība nodarbībās bez maksas.

Nodarbībās var piedalīties iedzīvotāji, uzrādot sadarbspējīgu vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu. Ierodoties uz nodarbību, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts vai testēšanas sertifikāts (pēdējo 48h laikā veikts negatīvs Covid-19 tests) kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Nodarbības notiek Valmieras novada pašvaldības īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/090 “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Valmieras novada Kocēnu apvienības iedzīvotājiem” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamību Kocēnu apvienībā (Bērzaines, Kocēnu, Dikļu, Vaidavas un Zilākalna pagastos). Projekta izmaksas: 131 329,00 EUR (111 629,65 EUR ESF finansējums un 19 699,35 EUR valsts budžeta finansējums).