Kocēnos notiks zumbas nodarbības

Nodarbības vadīs zumbas trenere Sandra Taube

Valmieras novada pašvaldība piedāvā iespēju apmeklēt bezmaksas zumbas nodarbības Kocēnos – Kocēnu Kultūras namā. Nodarbības notiks no marta līdz maijam, un tās vadīs trenere Sandra Taube.

Nodarbības notiks ceturtdienās no plkst. 18.30 līdz plkst. 19.30: 3., 17. un 31. martā; 14., 21. un 28. aprīlī (Kocēnu Sporta namā); 5., 12., 19. un 26. maijā.

Lai dažādotu piedāvātās veselības veicināšanas aktivitātes, vingrošanas nodarbības fizioterapeita vadībā Kocēnu ciemā aizstātas ar Zumbas nodarbībām. Zumbas nodarbības aicināti apmeklēt arī citu apkārtējo pagastu iedzīvotāji.

Zumba ir Latīņamerikas iedvesmota grupu fitnesa nodarbība, kas apvieno gan Latīņamerikas, gan Eiropas mūzikas ritmus un deju soļus, veidojot dinamisku, aizraujošu un efektīvu programmu. Zumba apvieno gan ātrus, gan lēnus ritmus, kas palīdz trenēt gan augumu, gan svarīgāko mūsu ķermeņa muskuli – sirdi. Zumba izmanto aerobā treniņa un intervālu treniņa principus, pateicoties kuriem dalībnieks no nodarbības iegūst maksimālu labumu. Augstākas intensitātes kustībām seko zemākas intensitātes kustības, kas rada dažādību un pārmaiņas. Tā paaugstinās prieka faktors, un tas arī ļauj dažādu fiziskās sagatavotības līmeņu cilvēkiem regulēt intensitātes līmeni atbilstoši savām vajadzībām. Zumbas nodarbības ir lielisks līdzeklis pret stresu un nogurumu, veicina relaksāciju un vispārējo garīgo veselību. Zumbas soļiem ir viegli sekot, tādēļ tā ir piemērota gan jau pieredzējušiem dejotājiem, gan arī iesācējiem.

Atbilstoši valstī noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām treniņus telpās no 19 gadu vecuma var apmeklēt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Lūgums, ierodoties uz treniņu, uzrādīt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Nodarbībās var nelietot sejas aizsargmaskas un respiratorus. Katrs individuāli izvērtē savu veselības stāvokli un gadījumā, ja izpaužas Covid-19 raksturīgie saslimšanas simptomi, lūgums nodarbības neapmeklēt.

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar projekta vadītāju Svetlanu Tomsoni, e-pasts , tālr. 25605539.

Nodarbības notiek Valmieras novada pašvaldības īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/090 “Veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamība Valmieras novada Kocēnu apvienības iedzīvotājiem” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot veselības veicināšanas pakalpojumu pieejamību Kocēnu apvienībā (Bērzaines, Kocēnu, Dikļu, Vaidavas un Zilākalna pagastā). Projekta izmaksas ir 131 329,00 EUR (111 629,65 EUR ESF finansējums un 19 699,35 EUR valsts budžeta finansējums).