Kocēnos aizvadīta pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācija

Latvijas florbola sieviešu izlase

No 31. janvāra līdz 4. februārim Kocēnu sporta namā norisinājās divi 2023. gada pasaules čempionāta florbolā sievietēm Eiropas zonas kvalifikācijas turnīri, kuros par ceļazīmēm uz finālturnīru cīnījās desmit valstu izlases.

Latvijas valstsvienība EUR 1 grupā finišēja otrajā pozīcijā un izcīnīja vietu finālturnīrā, kas notiks Singapūrā. Mājinieces turnīra gaitā pārspēja Nīderlandi (11:1) un Lielbritāniju (17:0), nospēlēja neizšķirti ar Vāciju (6:6), kā arī piekāpās spēcīgajai Zviedrijas izlasei (1:17).  No mūsu grupas finālturnīram kvalificējās arī tās uzvarētājas zviedrietes un trešo vietu ieguvušās vācietes, bet bez ceļazīmēm palika Nīderlande un Lielbritānija.

No EUR 2 grupas dalību pasaules čempionātā nodrošināja Somija, Norvēģija un Dānija, bet tikt pie kārotajām biļetēm neizdevās Beļģijai un Austrijai.

Kvalifikācijas turnīra kulminācija bija noslēdzošais mačs 4. februārī, kurā Latvijas izlase tikās ar pasaules čempioni Zviedriju. Spēle pulcēja pilnas Kocēnu sporta nama tribīnes un sanākušie līdzjutēji parūpējās par lielisku atmosfēru arēnā.

Par savu mājvietu kvalifikācijas turnīru laikā sieviešu florbola izlases no Somijas, Nīderlandes, un Norvēģijas bija izvēlējušās Jāņa Daliņa stadiona viesnīcu. Valmierā komandas dzīvoja aptuveni nedēļu, šajā laikā trenējoties Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā un Spēka zonā, kā arī pilsētvidē, atzinīgi novērtējot šeit redzēto:

“Manuprāt, pārsteidzošākais Valmierā ir daba, daudz mežu apkārt. Un, protams, šīs ēkas izmēri. Šāda veida infrasturktūru es Norvēģijā neesmu redzējusi. Neesmu droša, varbūt kaut kur tāda tomēr ir. Jebkurā gadījumā, es domāju, ka šis ir ļoti gudrs veids – apvienot viesnīcu un treniņu zonu. Te ir plaši, istabiņas arī ir lielas. Tāpat labierīcības no dušas ir atdalītas. Sportistiem šis viss ir izcili!”, Norvēģijas sieviešu izlases kapteines asistente, Sandra Craig

Pasaules čempionāta finālturnīrs no 2023. gada 2. līdz 10. decembrim tiks aizvadīts Singapūrā un tajā piedalīsies 16 valstu komandas. Eiropu pārstāvēs Zviedrija, Somija, Šveice, Čehija, Polija, Slovākija, Norvēģija, Dānija, Latvija, Vācija, Igaunija un Francija, bet Āziju Singapūra, Japāna un Austrālija, savukārt pēdējā veiksminiece vēl tiks noskaidrota Kanādas un ASV duelī.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīri tika organizēti sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi (LSFP)  un līdzfinansēti no Valmieras novada pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.