Ko vērtīgi zināt vīrietim par savu veselību

Aizvadot novembri, kas tiek dēvēts kā vīriešu veselības mēnesis, noslēdzies arī šī gada forums vīriešu veselībai "Vīrieti, dzīvo!". Pateicoties kopīgam darbam ar urologiem un dažādu nozaru speciālistiem, esam spējuši rast skaidrību par postatas vēža slimības gaitu - no diagnostikas līdz psiholoģiskajam atbalstam.

Aizvadot novembri, kas tiek dēvēts kā vīriešu veselības mēnesis, noslēdzies arī šī gada forums vīriešu veselībai “Vīrieti, dzīvo!”. Pateicoties kopīgam darbam ar urologiem un dažādu nozaru speciālistiem, esam spējuši rast skaidrību par postatas vēža slimības gaitu – no diagnostikas līdz psiholoģiskajam atbalstam.

Lai par vīriešu veselību vairāk uzzinātu arī tie, kuriem ikdienas steigā nebija iespēja pieslēgties tiešraidēm, esam saglabājuši video ierakstus Latvijas Urologu asociācijas YouTube kanālā. Tiešraižu laikā ārsti plaši apsprieda vīriešu veselību, atbildēja uz anonīmiem jautājumiem, kā arī deva ieskatu jaunākajās medicīnas tehnoloģijās un pacientu stāstos:

  • Vīriešu veselība Latvijā joprojām ir kritiskā līmenī. Ko darīt, lai arvien vairāk vīriešu rūpētos par savu veselību, plašāk šeit.
  • Prostatas vēža ārstēšana. Kādas ir mūsdienās pielietojamās prostatas vēža ārstēšanas metodes un kuros gadījumos ārstēšanu var atlikt, plašāk šeit.
  • Vēzis vairākās paaudzēs. Kā gēni var ietekmēt mūsu veselību? Prostatas vēža pārmantojamība un izmeklējumi, kas skaidros – vai es esmu riska grupā? Plašāk šeit.
  • Vīriešu veselība sākot no dzimšanas. No 10 līdz pat 90 gadiem – kādas ir biežākās saslimšanas, ar kurām sirgst vīrieši un kādas veselības pārbaudes nepieciešamas, lai problēmu atklātu tās pirmsākumos? Plašāk šeit.
  • Vīrieša seksuāla un reproduktīvā veselība. Kas ir vīriešu neauglība, kādi ir tās iemesli un risinājumi? Plašāk šeit.
  • Psiholoģiskie aspekti – kādēļ vīrieši neapmeklē ārstu. Kādēļ vīriešiem ir tendence nerūpēties par savu veselību un kādi psiholoģiskie aspekti viņus pamudina uz pārgalvīgu rīcību. Plašāk šeit.
  • Vīriešu veselība jau bērnībā – kam pievērst uzmanību jau no mazotnes, un kā ar puišiem runāt par viņu veselību? Plašāk šeit.
  • Kas pēdējo 10 gadu laikā mainījies Latvijas medicīnā? Kādas izmaiņas veselības aprūpē notikušas – jaunākie medikamenti, iekārtas, diagnostikas un ārstēšanas metodes. Plašāk šeit.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Urologu asociācija