Kauguru “Vīzija” – starp labākajiem amatierteātriem Latvijā

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” saņēmusi augstu Latvijas teātra profesionāļu vērtējumu un septembrī starp 10 pagājušā gada labākajiem amatierteātru iestudējumiem piedalīsies Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde 2021” finālskatē Rīgā.

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” saņēmusi augstu Latvijas teātra profesionāļu vērtējumu un septembrī starp 10 pagājušā gada labākajiem amatierteātru iestudējumiem piedalīsies Latvijas amatierteātru skates “Gada izrāde 2021” finālskatē Rīgā.

Diplomus par aktierdarbiem reģionu skatēs saņems arī trīs “Vīzijas” aktieri – Dainis Trēziņš, Aina Saleniece un Odeta Ore.

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2021” reģionu skates laikā no 30. aprīļa līdz 31. jūlijam žūrija, kuras sastāvā bija teātra zinātniece Evita Mamaja, teātra kritiķis, laikraksta “Diena” žurnālists Atis Rozentāls, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, Latvijas Kultūras akadēmijas docente, PhD Rita Lūriņa, teātra kritiķe, teātra aktuālo procesu vietnes “Kroders.lv” galvenā redaktore Ieva Rodiņa, režisore Edīte Neimane, teātra zinātniece un kritiķe, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Līga Ulberte, kopumā noskatījās 39 izrādes, kā arī 5 videoizrādes un noklausījās vienu radio iestudējumu.

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” tapusi laika periodā no 2019.gada rudens līdz 2021.gada augustam un kopš pirmizrādes ir spēlēta jau 21 reizi.

“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli.

Izrādē piedalās aktieri: Dainis Trēziņš, Jolanta Pinkule, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja un Inita Miglava. Režija: Oskars Hofmanis, kostīmi: Jolanta Pinkule, mākslinieks: Edvīns Lazdiņš, gaismas: Krišjānis Strazdīts, režisora asistente: Zaiga Stīpiņa, direktors: Alfrēds Stīpiņš.

Plašāk par rezultātiem šeit.

Foto: Ginta Špate

Informāciju sagatavoja:

Oskars Hofmanis