Kauguru pagasta amatierteātrim “Vīzija” – pirmizrāde

Piektdien, 27.augustā, Kauguru kultūras namā pirmizrādi piedzīvos Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” pirmizrāde – kaugurieši skatītāju vērtējumam nodos spāņu dramaturga Alehandro Kasonas lugas “Trešais vārds” iestudējumu.

”Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli. Izrādes darbība notiek Spānijas ziemeļos, Pireneju kalnu pakājē divdesmitā gadsimta sākumā.

“Pēdējo divu gadu notikumi pasaulē un Latvijā ļāva mums šo izrādi izstrādāt vissmalkākajās niansēs. Sākām to iestudēt 2019.gada rudenī, tomēr divas reizes bijām spiesti mēģinājumu procesu klātienē pārtraukt, kas patiesībā izrādei nāca par labu,” atklāj “Vīzijas” režisors Oskars Morozovs. “Ja sākotnēji izrāde bija paredzēta kā jestrs tautas gabals skatītāja izklaidēšanai, tad pandēmijas pauzes palīdzēja uz materiālu paskatīties no cita skatpunkta, un šobrīd mūsu izrāde ir izrāde ar niansētu, meistarīgu aktierspēli, skaistiem kostīmiem un dekorācijām, un speciāli mūsu kultūras namam izveidotu gaismu režiju.”

Izrāde veidota kā nu jau bijušā Beverīnas novada radošs kopdarbs – izrāde ar Beverīnas novada atbalstu tapusi Kauguru kultūras namā, dekorāciju gleznojumu veicis gleznotājs, mūrmuižnieks Edvīns Lazdiņš, par izrādes noskaņu rūpējas gaismu mākslinieks Krišjānis Strazdīts, kas dzīvo Kauguru pagastā un ir strādājis par gaismu mākslinieku Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras un Liepājas teātros, izrādes laikmetam atbilstošus kostīmus izstrādājusi un realizējusi “Vīzijas” aktrise, Valmieras Mākslas un dizaina vidusskolas absolvente Jolanta Pinkule. Izrādē piedalās Kauguru pagastā un Valmieras novadā dzīvojoši amatierteātra aktieri.

Izrādē piedalās “Vīzijas” aktieri Jolanta Pinkule, Dainis Trēziņš, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja, Inita Miglava.

“Pirmo reizi manā vadībā pirmizrādi spēlēsim mūsu, Kauguru kultūras namā. Lai arī ēka ir vēsturiska, tajā nesen ir veikts remonts, telpas ir ērtas, mājīgas un zāle ir piemērota labas kvalitātes izrāžu veidošanai un izrādīšanai, tāpēc vienojāmies, ka aicināsim skatītājus pie mums, lai tiem būtu iespēja novērtēt gan mūsu kultūras namu, gan to izrādes atmosfēru, kas izbaudāma tikai vietā, kurā tā tapusi,” skaidro O.Morozovs.

Pirmizrāde 27.augustā tika aizpildīta ļoti īsā laikā, tāpēc “Vīzija” skatītājus uz Kauguriem aicina arī 9.septembrī. Izrādes apmeklējums tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni 28009594, izrādes apmeklējums, ievērojot visus valstī aktuālos epidemioloģiskos noteikumus. 

Izrādi “Trešais vārds” būs iespējams noskatīties arī 24.septembrī Limbažu Ausekļa teātra festivālā “Spēlesprieks”, kā arī 30.septembrī Kocēnu kultūras namā.

Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija” dibināts 1998.gadā kā J.Endzelīna Kauguru pamatskolas skolotāju kolektīvs, gadu gaitā tas izveidojies par dažādu profesiju pārstāvju amatierteātri. 23 gadu laikā teātri vadījuši četri režisori – Irēna Ceijere, Anta Nasteviča, Iveta Kreišmane, un kopš 2015.gada rudens – Oskars Morozovs. “Vīzija” regulāri piedalās Latvijas amatierteātru skatē “Gada izrāde”, pēdējo piecu gadu laikā teātra profesionāļu vērtējumā regulāri iekļūstot Vidzemes labāko amatierteātru desmitniekā.

Lugas “Trešais vārds” autors, spāņu dramaturgs un dzejnieks Alehandro Kasona (1903-1965) sarakstījis vairākus desmitus lugu, no kurām latviešu skatītājam pazīstamākā ir tieši “Trešais vārds”, tā ik pa laikam iestudēta mūsu valsts amatierteātros. 1959.gadā Kārļa Pamšes režijā tagadēja Nacionālajā teātrī izrāde ar lieliem panākumiem nospēlēta 224 reizes! Lomas atveidoja tādi izcili latviešu aktieri, kā Antra Liedskalniņa, Jānis Kubilis, Anta Klints, Baiba Indriksone un citi.