Kauguru amatierteātra “Vīzija” izrāde finālskatē saņem četras godalgas

Ar četrās godalgām no Latvijas amatierteātru finālskates “Gada izrāde 2021” atgriezies Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija”.

Ar četrām godalgām no Latvijas amatierteātru finālskates “Gada izrāde 2021” atgriezies Kauguru pagasta amatierteātris “Vīzija”.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 10.un 11.septembrī, Rīgā, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja un “Dirty Deal Teatro” telpās, norisinājās Latvijas amatierteātru finālskate “Gada izrāde 2021”, kurā starp desmit finālam izvirzītajām izrādēm ar izrādi “Trešais Vārds” piedalījās arī Valmieras novada Kauguru amatierteātris “Vīzija”.

Divu dienu garumā pieci Latvijas teātra profesionāļi – profesore, režisore Māra Ķimele, režisors Juris Rijnieks, režisors Intars Rešetins, režisors Reinis Boters un teātra zinātnieks Jānis Siliņš, vērtēja desmit Latvijas amatierteātru izrādes, kuras finālskatei bija izvirzījusi Latvijas teātra kritiķu komisija. Svētdienas vakarā LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja telpās tika nosaukti skates “Gada izrāde 2021” laureāti.

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” kopumā saņēma četras balvas – skates “Gada izrāde 2021” Trešā labākā izrāde, balvu “Gada aktrise” saņēma Margas lomas izpildītāja Jolanta Pinkule, balvu “Gada aktieris” saņēma Pablo lomas atveidotājs Dainis Trēziņš, režisors Oskars Hofmanis saņēma balvu “Par režisora darbu ar aktieru ansambli”.

Par “Gada izrādi 2021” tika atzīta Liepājas Neatkarīgā teātra izrāde “Beigu spēle” (režisors Mārtiņš Kalita), skates Otrās labākās izrādes balvu saņēma Rēzeknes Tautas teātra izrāde “Sibīrijas haiku” (režisore Māra Zaļaiskalns).

Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Trešais vārds” tapusi laika periodā no 2019.gada rudens līdz 2021.gada augustam un kopš pirmizrādes ir spēlēta jau 21 reizi.

“Trešais vārds” amatierteātra “Vīzija” interpretējumā ir smalks un juteklisks stāsts par īstām, cilvēciskām jūtām – skumjām, alkām, sāpēm, viltu, dusmām, prieku, vilšanos, un pašu galveno – to, kas sirdīm liek pukstēt straujāk, kas maina cilvēkus un pasauli.

Izrādē piedalās aktieri: Dainis Trēziņš, Jolanta Pinkule, Aina Saleniece, Odeta Ore, Dainis Plasis, Lauris Ģirts Lācis, Dainis Muhins, Raita Tutina, Artis Birzleja un Inita Miglava. Režija: Oskars Hofmanis, kostīmi: Jolanta Pinkule, mākslinieks: Edvīns Lazdiņš, gaismas: Krišjānis Strazdīts, režisora asistente: Zaiga Stīpiņa, direktors: Alfrēds Stīpiņš.

Informāciju sagatavoja:

Oskars Hofmanis
Valmieras novada Kauguru amatierteātra “Vīzija” režisors