Kampaņā “Tavs toksiskais pirkstiņš” aicina šķirot izlietotās baterijas

Tavs toksiskais pirkstiņš

Lai vērstu sabiedrības uzdmanību uz videi kaitīgo atkritumu bīstamību un veicinātu izlietoto bateriju šķirošanu un nodošanu specializētajos savākšanas punktos, AS Latvijas zaļais punkts īsteno kampaņu “Tavs toksiskais pirkstiņš”, kuras laikā aicina sabiedrību aizdomāties par to, kur draud nonākt izlietotās baterijas, ja tās netiek pareizi apsaimniekotas!

Baterijas, tāpat kā citi nepareizi apsaimniekoti bīstamie atkritumi, rada piesārņojuma riskus videi. Viena zemē nomesta pirkstiņbaterija noārdīšanās procesā var saindēt pat vairākus kubikmetrus augsnes, piesārņot gruntsūdeņus. Piesārņojums ar augu un ūdens starpniecību var nonākt cilvēku uzturā, izraisot smagas un pat letālas saslimšanas.

Izlietotās baterijas iedzīvotāji aicināti nogādāt uz speciālajiem šķirošanas punktiem, kas pieejami tirdzniecības vietās Latvijā, kurās tiek tirgotas jaunas baterijas. Sadarbībā ar partneriem Latvijas Zaļais punkts izvietojis vairāk nekā 350 speciālās bateriju šķirošanas kastes. To atrašanās vietas pieejamas www.zalais.lv sadaļā “Kur šķirot?”.

Tāpat baterijas un citus atkritumu veidus var nogādāt uz atkritumu šķirošanas laukumiem, kas kopā ir vairāk nekā 70 visā Latvijas teritorijā.

Speciālas bateriju šķirošanas kastes arvien aktīvāk tiek izvietotas arī dažādās publiskās un privātās vietās, piemēram izglītības iestādēs, birojos, daudzdzīvokļu namos un citviet. Par bateriju šķirošanas iespējām var vērsties arī pie Valmieras novada atkritumu apsaimniekošanas operatora SIA ZAAO, kurš informēs par ērtākajām iespējām bateriju un citu atkritumu veidu šķirošanai.