Kā rīkoties ar būvniecības atkritumiem 

Būvniecības atkritumi

Plānojot remontu ierasti domājam par krāsām, jaunām flīzēm, jaunu telpu izskatu pēc remonta, bet reti aizdomājamies, ka teju jebkuri būvniecības un remonta darbi rada būvgružus. Uzzini kā vispareizāk rīkoties ar būvniecības atkritumiem un atrodi sev ērtāko risinājumu, kā būvniecības un remonta atkritumus izvest!

Būvniecības atkritumus jeb būvgružus nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteinerā. To izvešana uz specializētu būvniecības atkritumu šķirošanas un pieņemšanas punktu ir jāorganizē pašam būvgružu radītājam.

Esi atbildīgs pret vidi! Valmieras novada teritorijā būvgružu, liela izmēra atkritumu, zaļo atkritumu izvešanu tālāku vides prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanu nodrošina ZIA “ZAAO”. Par būvniecības atkritumu izvešanu sazinies ar SIA “ZAAO”, zvanot 64281250 (taustiņš 3) vai rakstot .

Būvniecības atkritumus iespējams nodot arī atsevišķos SIA “ZAAO” EKO laukumos. To adreses, darba laikus, pieņemtos atkritumu veidus un izcenojumus meklē ŠEIT. SIA “ZAAO” būvniecības atkritumus nogādā poligonā Daibe, kur tiek veikta to šķirošana, izdalot materiālu, ko var nodot pārstrādei, materiālu, kuru sasmalcinot (piem. ķieģeļi) var izmantot poligona infrastruktūras izbūvē. Savukārt materiāli, kas neder pārstrādei vai nav atkārtoti izmantojami tiek apglabāti atkritumu poligonā, atbilstoši vides prasībām.

Noskaties video un atrodi sev ērtāko risinājumu būvniecības un remonta atkritumu izvešanai!  

Remonts un būvniecība rada būvgružus. Pirms sāc remontu, izplāno, kur liksi būvgružus.

Remonta un būvniecības laikā rodas dažāda veida atkritumi un teju neviens no tiem nav metams sadzīves atkritumu konteinerā. Ja remonts saistīts ar starpsienu nojaukšanu, grīdas maiņu u. tml. darbiem, neizbēgami rodas arī būvniecības atkritumi – flīzes, dēļu gali, ķieģeļi, starpsienu konstrukcijas, vecā santehnika un citi. Uzzini, kas ir būvgruži un ko ar tiem iesākt!

Kā neapjukt reklāmu piedāvājumā un izvēlēties pakaplojumu sniedzēju, kas būvgružus izvedīs tālākai vides prasībām atbilstošai pārstrādei ?