“Kā rīkot pasākumus zaļāk?”- diskusija pasākumu organizatoriem

Paneļdiskusija

Latvijas Dabas fonds (LDF) 1. jūnijā 14.00 aicina piedalīties tiešsaistes diskusijā “Kā rīkot pasākumus zaļāk?” par dabai un klimatam draudzīgu notikumu organizēšanu. Tajā sarunāsies Rīgas domes deputāte Mairita Lūse, festivāla “Lampa” projektu vadītāja Ginta Avena, festivāla “Sansusī” organizators Armands Siliņš-Bergmanis un trīs bērnu mamma Māra Arāja. Diskusiju “Kā rīkot pasākumus zaļāk?” vadīs vides eksperte Elīna Kolāte.
Saruna notiek LDF kampaņas “Ballīšu zvērs. Pret paša gribu” ietvaros. Kāpēc nepieciešams mazināt savu rīkoto pasākumu ietekmi uz vidi? Kādi ir lielākie izaicinājumi ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā? Ko var darīt pašvaldības, festivālu organizatori un bērnu vecāki, rīkojot dažādus pasākumus? Tās ir dažas no tēmām, kuras aplūkos diskusijas “Kā rīkot pasākumus zaļāk?” dalībnieki. Diskusija būs skatāma 1. jūnijā 14.00 tiešraidē Latvijas Dabas fonda “Facebook” profilā: https://www.facebook.com/dabasfonds. Diskusijā aicināti piedalīties dažādu pasākumu organizatori – pašvaldību pārstāvji, koncertu un festivālu rīkotāji, uzņēmumi un citi.
LDF komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa stāsta: “Dažādu pasākumu organizēšana un piedalīšanās tajos ir fundamentāla mūsu dzīves pieredzes daļa. Kā nelielām dzimšanas dienas svinībām, tā pilsētas svētku organizēšanai nepieciešams daudz resursu. Ar dabai un klimatam draudzīgu pasākumu rokasgrāmatu un kampaņu “Ballīšu zvērs. Pret paša gribu” mēs rosinām cilvēkus mazināt savu rīkoto pasākumu ietekmi uz vidi. Diskusijā “Kā rīkot pasākumus zaļāk?” eksperti un praktiķi sarunāsies gan par izaicinājumiem, gan praktiskiem risinājumiem videi draudzīgu pasākumu organizēšanā.”
Tāpat LDF līdz 16. jūnijam aicina uzņēmumus un organizācijas parakstīt labas gribas memorandu, kurā ir ietverta apņemšanās rīkot pasākumus, neatstājot paliekošas pēdas dabā. Dokumenta parakstīšana paredz, ka uzņēmums vai organizācija lieto LDF rokasgrāmatu vai citus izglītojošos materiālus, lai varētu īstenot dabai un klimatam draudzīgu pasākumu. Labas gribas memoranda parakstītāji arī apņemas dalīties ar savu pieredzi videi draudzīgu pasākumu organizēšanā ar citiem pasākumu organizatoriem. Lai pieteiktos parakstīt labas gribas memorandu, līdz 16. jūnijam jāraksta ziņa uz e-pasta adresi: .
LDF projektā “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” izveidoja digitālu rokasgrāmatu, kurā apkopoti ieteikumi dabai un klimatam draudzīga pasākuma rīkošanai: https://climategame.eu/greener-festival/. Tajā aplūkotas piecas notikumu organizēšanas tēmas: ēdināšana, atkritumi, enerģija un ūdens, transports un vieta. Rokasgrāmatas lietotājs var atzīmēt informāciju par savu plānoto pasākumu un iegūt individualizētus ieteikumus vai arī izmantot tās pilno versiju. Mērķauditorija ir ikviens, kurš rīko kādu notikumu – sākot no dzimšanas dienas svinībām draugu lokā, bērnu ballītēm un beidzot ar starptautiskām
konferencēm un mūzikas festivāliem.

Par projektu “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!”
Projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ir iniciatīva, kuru veidojuši 10 partneri 8 Eiropas valstīs ar mērķi padziļināt sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņām un to, kā ar individuālām rīcībām iespējams sekmēt ilgtspējīgu un klimatam labvēlīgu attīstību. Latvijā to īsteno Latvijas Dabas fonds. Projektu “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” līdzfinansē ES DEAR (Development Education and Awareness Raising) programma.

Informāciju sagatavoja:
Dita Stalovska
Komunikācijas pārstāve
Latvijas Dabas fonds