Kā pareizi rīkoties ar eglīti pēc svētkiem

SIA “ZAAO” (ZAAO) informē, ka līdz 2022.gada 15.janvārim savāc atkritumu konteineru laukumos novietotās eglītes bez maksas. Pēc 15.janvāra tās tiks vāktas par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu.

Lūgums egles neievietot konteinerā, tās atstāt blakus konteineriem vai namu apsaimniekotāja norādītajā speciāli ierīkotā vietā. Eglei noteikti jābūt atbrīvotai no svētku rotājumiem, tā nedrīkst pārsniegt 2m augstumu.

Savāktās egles nonāk Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, kur tiek šķeldotas un ievietotas kompostā.

Egles līdz 15.janvārim bez maksas tiek pieņemtas arī ZAAO EKO laukumos, pēc 15.janvāra – pēc zaļo atkritumu nodošanas cenrāža.

Aicinām apdomāt arī citus veidus, kā no eglītes atbrīvoties videi draudzīgā veidā, piemēram, atdot egli kādam, kurš dzīvo ēkā ar malkas apkuri vai interesēties par iespējām nenokaltušu egli nogādāt uz briežu audzētavām. Iespējams egles zari noder par pārsedzamo materiālu vai augu balsta materiālu piemājas dārzā.

 Zane Leimane
SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja