Kā pareizi rīkoties ar eglīti pēc svētkiem?

eglīte pēc svētkiem

SIA “ZAAO” aicina uz atbildīgu rīcību arī pēc svētkiem un brīdī, kad esat nolēmuši, ka svētku rotas – egles – laiks jūsu mājās ir noslēdzies, izvēlēties videi un savam maciņam draudzīgu veidu, kā to nodot vai izmantot tālāk.

Lai nodrošinātu, ka egles nenonāk kopējā sadzīves atkritumu plūsmā vai netiek nomētātās tām neparedzētajās vietās, ZAAO līdz 2023. gada 15. janvārim egles, kuru garums nepārsniedz 2 metrus, bez maksas vāks gan no klientiem, gan pieņems visos esošajos EKO laukumus.

Pirms izmešanas lūdzam atbrīvot egli no svētku rotājumiem (arī spīguļiem) un novietot redzamā vietā blakus konteineram vai namu apsaimniekotāja norādītajā, speciāli ierīkotajā vietā.

Pēc 15. janvāra tās tiks vāktas atbilstoši sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksai, bet EKO laukumos – pēc zaļo atkritumu nodošanas cenrāža.
Savāktās egles ZAAO nogādās Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, kur priekšapstrādes centrā tās tiks nošķirotas no kopējā atkritumu apjoma, sašķeldotas un ievietotas kompostā.

Ikviens iedzīvotājs tiek aicināts izvēlēties atbilstoši savām iespējām videi draudzīgāko veidu eglītes izmantošanai pēc svētkiem, piemēram:

  • Izvēlies egli podiņā un pēc svētkiem iestādi savā īpašumā vai uzdāvini kādam, kam ir pagalms
  • Izmanto savas mājas apkurināšanai vai atdod kaimiņam, kurš dzīvo ēkā ar malkas apkuri
  • Noskaidro – varbūt nenokaltusi egle noder kādā zvēru audzētavā vai lauku saimniecībā
  • Egles zari noder par pārsedzamo materiālu vai kā augu balsti piemājas dārzā


Lai izdodas atrast ērtāko un videi draudzīgāko eglītes utilizēšanas veidu!

Informāciju sagatavoja:
Inga Kovala Sēne SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja