Kā iesniegt licencētās makšķerēšanas lomu atskaites?

Lomu atskaites

Noslēdzoties 2023. gadam, ir īstais laiks atcerēties par lomu atskaišu iesniegšanu visām gada bezmaksas makšķerēšanas licencēm, tāpēc atgādinām:

  • Informācija par gūto lomu jāiesniedz piecu dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām. Lomu pārskats jeb atskaite ir iesniedzama ne tikai tad, ja loms ir gūts, bet arī gadījumos, ja loms nav gūts vai arī licence nav izmantota.
  • Ja licenci iegādājies sev no sava lietotāja profila, tad licences lomu atskaiti jāiesniedz no sava profila.
  • Ja licenci ir iegādājies draugs, tad licences lomu atskaiti jāiesniedz no e-pasta vēstules, kas tika nosūtīta uz e-pasta adresi, ko pircējs norādīja saziņai ar licences īpašnieku.

Lomu atskaites sniedz nozīmīgu informāciju par zivju resursiem ūdenstilpē – cik daudz zivju noķerts konkrētā laika periodā, kāds ir to izmērs, kāda ir to svara un garuma attiecība un kādas ir datu atšķirības salīdzinot pret citiem gadiem. Iegūtie operatīvie dati no makšķernieku lomiem apvienojumā ar zinātnisko izpēti reizi piecos gados palīdz pieņemt lēmumus ūdentilpes apsaimniekošanā, lemjot par nepieciešamību papildināt zivju resursus vai veikt izmaiņas regulējumā.

Plašāk par lomu atskaites iesniegšanu šeit.