Kā atbildīgi novietot elektrisko skrejriteni pilsētvidē?

Elektriskie skrejriteņi ir transportlīdzeklis, kas efektīvi izmanto pilsētās pieejamo vietu. To pieejamība samazina satiksmes sastrēgumus un gaisa piesārņojumu. Lai skrejriteņu izmantošana neradītu problēmas, droša un pareiza to novietošana ir ļoti svarīga. Tāpēc vadošā Eiropas mobilitātes platforma Bolt šonedēļ visā Latvijā aktualizē jautājumu par pareizu skrejriteņu novietošanas mākslu.

Pareizi novietoti un izmantoti elektriskie skrejriteņi var efektīvi pārveidot pilsētvidi. Taču, ja skrejriteņi netiek izmantoti atbildīgi, sekas var sajust daudzi sabiedrības locekļi. “Nevietā atstāts skrejritenis ir nepatīkams šķērslis daudziem – cilvēkiem ratiņkrēslos, vecākiem ar bērnu ratiņiem, kurjeriem, cilvēkiem ar redzes traucējumiem un citiem. Šķērslis ceļā liek šiem cilvēkiem kavēties, novirzīties no plānotā maršruta, kā arī var radīt bīstamas situācijas – tas apgrūtina efektīvu pārvietošanos pilsētās,” norāda Kārlis Ķezberis, Bolt reģionālais vadītājs Latvijā.

Biežāk pieļautās kļūdas skrejriteņu novietošanā

Runājot par biežāk pieļautajām kļūdām skrejriteņu novietošanā, Kārlis Ķezberis norāda uz skrejriteņu nevērīgu atstāšana ietves vidū, aizšķērsojot ceļu. Tādā veidā skrejritenis kļūst par šķērsli gājējiem un apdraud tos cilvēkus, kuru pārvietošanās jau tā ir apgrūtināta. Tāpat nav ieteicams skrejriteni novietot privātā teritorijā vai avārijas izeju priekšā. Bieži novērojams, ka skrejriteņi tiek novietoti sabiedriskā transporta pieturās – arī šeit nebūtu ieteicams pēc brauciena atstāt skrejriteni, tādējādi bloķējot piekļuvi citiem sabiedriskā transporta līdzekļiem. Kā vēl vienu tipisku kļūdu Bolt reģionālais vadītājs Latvijā norāda skrejriteņa novietošanu guļus stāvoklī – horizontāli zemē atstāts skrejritenis ne tikai aizšķērso ceļu, bet arī apgrūtina brauciena uzsākšanu nākamajam braucējam.

Kārlis Ķezberis atgādina, ka, ieraugot nevietā vai nepareizi novietotus skrejriteņus, Bolt klienti par to var ziņot ar lietotnes starpniecību, ļaujot uzņēmumam nekavējoties reaģēt uz situāciju.

Pareiza skrejriteņu novietošanas māksla

Domājot par apkārtējiem pilsētas iedzīvotājiem un citiem satiksmes dalībniekiem, Bolt ir apkopojis vairākus pamatprincipus pareizai skrejriteņu novietošanai:

● Novietot skrejriteni velosipēdu statīvu tuvumā vai tam īpaši paredzētās vietās. Bolt aicina arī sekot līdzi kartei Bolt lietotnē – tā parādīs, kuros pilsētas rajonos drīkst vai nedrīkst novietot skrejriteņus;
● Izmantot skrejriteņa kājas balstu, lai novietotu skrejriteni vertikāli un aizkavētu tā apgāšanos;
● Atstāt skrejriteni vietā, kurā nākamais braucējs var to ērti paņemt;
● Izvērtēt apkārtni pirms skrejriteņa novietošanas. Atrast vietu, kas netraucē pārvietošanos vai piekļuvi veikalu un iestāžu ieejām un izejām;
● Novietot skrejriteni līdzenā vietā, lai nākamais braucējs varētu justies droši.

Par Bolt:
Bolt ir vadošā transporta pakalpojumu platforma Eiropā, kuras mērķis ir padarīt braucienus pilsētā ērtākus, ātrākus un uzticamākus. Bolt ir 50 miljonu lietotāju vairāk nekā 40 valstīs visā Eiropā un Āfrikā. Uzņēmuma pakalpojumi iekļauj kopbraukšanu, mikromobilitāti ar elektriskajiem skrejriteņiem un velosipēdiem, kā arī pārtikas un sūtījumu piegādi. Plašāka informācija šeit: www.food.bolt.eu

Vairāk informācijas:
Elīna Kresa
Bolt komunikācijas konsultante
E-pasts:
Tālrunis: +371 271 78 255