Kā aktivizēt vēlētājus Eiropas Parlamenta vēlēšanām? Diskusija Valmierā 5. februārī

Arvien straujāk tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām šā gada 8. jūnijā, Latvijas Pilsoniskā alianse aicina nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus interesentus piedalīties diskusijās ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni, kas janvārī un februārī norisināsies Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Daugavpilī. Pirmais pasākums norisināsies 12. janvārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Rīgā, Latvijas Pilsoniskās alianses birojā, Alberta ielā 13.

“Eiropas Parlaments aizstāv miljoniem cilvēku intereses un vēlmes visā Eiropā. Gaidāmajās vēlēšanās jūnijā katrai balsij ir būtiska ietekme pozitīvām pārmaiņām, veidojot mūsu kopīgās Eiropas nākotni. Uzskatu, ka informēta un aktīva līdzdalība ir demokrātijas stūrakmens, un šo diskusiju mērķis ir sniegt iedzīvotājiem zināšanas un izpratni, kas nepieciešama, lai izdarītu savu izvēli. Aicinu pievienoties kādā no pasākumiem, lai atklātu Eiropas Parlamenta nozīmi un rosinātu ikvienu izmantot savas balsstiesības,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Pasākumā plānota ievadlekcija par Eiropas Savienības institūciju pamatiem, kā arī diskusija par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni, kurā iesaistīti arī Eiropas Parlamenta kandidāti. Diskusiju moderatore būs Sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un pētniece Iveta Kažoka.

Plānotās diskusijas:

  • Rīgā – 12. janvārī;
  • Jelgavā – 22. janvārī;
  • Kuldīgā – 2. februārī;
  • Valmierā – 5. februārī;
  • Daugavpilī – 9. februārī.

Detalizēta informācija par precīzu norises vietu un dalībniekiem katrā pilsētā tiks publicēta tuvākajā laikā, tāpēc interesenti tiek aicināti sekot līdzi aktualitātēm Latvijas Pilsoniskās alianses mājaslapā un sociālajos tīklos. Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, tāpēc dalībnieki tiek lūgti reģistrēties: https://bit.ly/4aDv3Kz

Pasākums notiek projekta “Svinēsim demokrātiju” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Šeit publicētā informācija atspoguļo tikai Latvijas Pilsoniskās alianses viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas atspoguļošanu.

Par Latvijas Pilsonisko aliansi
Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga jumta nevalstiskā organizācija pilsoniskās sabiedrības un demokrātijas stiprināšanas jomā, kuras misija ir pārstāvēt pilsoniskās sabiedrības, tai skaitā biedrību un nodibinājumu kopējās intereses, kas balstītas uz demokrātijas pamatbrīvībām un cilvēktiesībām. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno vairāk nekā 140 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.

Lilita Pelčere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pilsoniskā alianse 
Tālrunis: +371 26627578
E-pasts: