Jautrītes Putniņas piemiņas vakars “Saules mūzika”

Universum

5. maijā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” Lielajā zālē izskanēja leģendārās latviešu pianistes valmierietes Jautrītes Putniņas piemiņas vakars “”Saules mūzika” Jautrītei Putniņai 95”.

Savās atmiņās māksliniece ir rakstījusi: “Skanoša mūzika ir mana apsolītā zeme. Es jūtos drošībā. Pasargāta. Apmīļota. Vajadzīga… Man nav šaubu, ka ir mūžīga dzīvošana. Par to mani katru mīļu dienu pārliecina mūzika”.

Šis koncerts bija apliecinājums Jautrītes Putniņas vārdiem, pateicība par lielo ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē un jaunajos talantos. Koncertā piedalījās Jautrītes Putniņas domubiedri, skolēni un skolēnu skolēni – pianisti Helēna Laukmane, Herta Hansena, Ausma Luste-Anušēvica, Jurģis Andersons, Andrejs Laukmanis, vijolniece Anita Balčuna, čellists Ivars Bezprozvanovs, flautiste Ilona Meija, saksofonists Vilnis Kundrāts un tenors Guntars Ruņģis. Koncertu vadīja Edgars Raginskis.

Atsaucoties uzaicinājumam, līdztekus profesionālajiem māksliniekiem uzstājās arī Universum mūzikas un mākslas vidusskolas skolotāju Ritmas Pētersones-Cepītes un Aivara Cepīša izauklētie talanti – jaunie pianisti Anna Grigorjeva, Anna Apsīte, Roberts Rudītis un pūšaminstrumentu spēles audzēkņi Kristaps Grigorjevs, Jonatāns Apsītis, Renārs Mednis un Kristiāns Vētra, tādējādi turpinot paaudžu pēctecību un daļēji piepildot pianistes kvēlāko vēlēšanos, lai ikvienam bērnam tiktu mācīta mūzika pēc katra varēšanas un saprašanas.

Piemiņas koncertā klausītājus priecēja skaistākās latviešu un ārzemju klasiskās mūzikas lappuses. Universum mūzikas un mākslas vidusskolas klavierspēles audzēkņi atskaņoja Jautrītes Putniņas miniatūru “Vardīte un sienāzis” un latviešu tautasdziesmu apdares, pūtēju kvartets spēlēja trīs melodijas no E. Melngaiļa “Latviešu mūzikas folkloras materiāliem” Aivara Cepīša apdarē – I Medību taures, II Dūdudancis-Dižais dancis, III Jaunlaiku dancis (Mūzika uz krāsnsaugšas).

Koncertā bija dzirdams Jautrītes Putniņas personīgais firmas “Bechein” flīģelis, tika demonstrēti Jautrītes Putniņas dēla, izcilā mākslinieka Māra Putniņa izveidotās dokumentālās filmas fragmenti, kuros skatītājiem bija iespēja dzirdēt un apbrīnot Jautrītes Putniņas talantu.

Informāciju sagatavoja:

Universum mūzikas un mākslas vidusskola