Jaunumi Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā

Strenču slimnīcas speciālisti apmeklē Vīlandes kolēģus

7. novembrī, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) speciālistu komanda apmeklēja Vīlandes rehabilitācijas centru “Rehabikeskus”.

Slimnīcas psihiatre Liene Helēna Konošonoka, stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere un kapelāns Andris Reiters iepazinās ar centra speciālistiem un esošo atbalsta personu komandu. Vizītes laikā speciālistiem tika dota iespēja piedalīties grupas apmācību nodarbībā.

Stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere: “Atbalsta personu komandu veido cilvēki ar dažādiem psihiska spektra traucējumiem, kuri caur savu pieredzi spēj sniegt strukturētu atbalsta plecu psihiatrijas un narkoloģijas pacientiem viņiem nepieciešamajā brīdī. Atbalsta persona aprūpes modelī atrodas pa vidu starp pacientu un sertificētu speciālistu. Ziemeļvalstis šo praksi ievieš jau vairāk nekā 30 gadu garumā, Igaunija, savukārt, valstiski apstiprinājusi šo programmu, tikai pirms 5 gadiem. Metodes pamatā ir iekļaujošas un drošas kopienas veidošana. Esam pozitīvi iedvesmoti un ieinteresēti sadarboties un veidot kopīgu iniciatīvu ar igauņu kolēģiem, arī pie mums.”

Jau tuvākajā laikā tiks rīkota atkārtota tikšanās, šoreiz tiešsaistē, lai izveidotu projekta komandu un pārrunātu sadarbības mērķus un iespējamās aktivitātes.

Labo darbu nedēļa Strenču slimnīcā

Šodien, Labo darbu nedēļas ietvaros, saņēmām sūtījumu no Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk- iestāde) darbiniekiem un vecākiem. Sūtījuma sastāvā- apģērbs un apavi, ko nepieciešamības gadījumā, varam nodot pacientu lietošanā.

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere norāda: “Liels paldies visiem, kas iesaistījās šajā iniciatīvā. Diemžēl, mūsu darbā nākas saskarties ar situācijām, kad pacienta paša apģērbs un apavi ir kritiskā situācijā, bieži vien arī tas nav piemērots esošajam gadalaikam, tādējādi radot tiešus draudus pacienta veselībai. Ikdienā redzam, ka vairāk nepieciešams ir ikdienas apģērbs- sporta bikses, T-krekli un sporta džemperi/ jakas. Labo darbu nedēļa kā iniciatīva, vienlaikus arī aizskar tekstila dzīves cikla pagarināšanu un lietderīgu atkārtotu izmantošanu, kas pašlaik ir svarīgs temats, uzņemot zaļo kursu.”

Sagatavoto sūtījumu Slimnīcā nodeva iestādes EKO skolas pārstāve Inga Čerņavska, savukārt pieņēma galvenā māsa Inga Šarova un 2./4. nodaļu saimniecības vadītāja Vineta Dreimane un stratēģisko vadības procesu vadītāja Alīna Kitnere.

Alīna Kitnere

Stratēģisko vadības procesu vadītāja

VSIA “Strenču PNS”