Jaunietes no Valmieras novada dodas pieredzes apmaiņā uz Japānu

Jaunietes no Valmieras novada dodas pieredzes apmaiņā uz Japānu

Ceturtdien, 8. jūnijā, četras jaunietes no Valmieras novada devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Higašikavas pašvaldību Hokaido prefektūrā (Japāna). Pieredzes apmaiņas laikā viņas iepazīs ne tikai Japānu un tās kultūru, bet arī attīstīs savas angļu valodas prasmes un iepazīstinās ar Valmieras novadu.

Iespēja doties pieredzes apmaiņā nodrošināta, pateicoties ilgstošajai Rūjienas un Higašikavas pilsētu sadraudzībai. Ierasts, ka no Rūjienas uz Higašikavas pašvaldību ik gadu dodas četri jaunieši, kuriem mācību gadā bijuši augstākie sasniegumi mācībās. Paplašinoties sadarbībai ar visu Valmieras novadu, šogad iespēja piedāvāta diviem jauniešiem no Rūjienas vidusskolas un diviem jauniešiem no Valmieras 2. vidusskolas. Šī skola šogad izvēlēta, lai veicinātu bilingvālo izglītības īstenošanu angļu, franču, krievu un latviešu valodās.

Savukārt rudenī Valmieras novada pašvaldība uzņems četrus jauniešus no Higašikavas pašvaldības, kuri dzīvos viesģimenēs.