Jauniešu deju kolektīvs “Sadancis” ceļā uz Dziesmu un Deju svētkiem

JDK Sadancis

Tāpat kā ikviens koris un deju kolektīvs, arī JDK “Sadancis” piecus gadus ir cītīgi gatavojies neskaitāmos mēģinājumos, koncertos un skatēs, lai jau šīs nedēļas beigās varētu doties uz Rīgu un būt daļa no gaidītākajiem dziedātāju un dejotāju svētkiem. Kolektīvs ir parādījis augstus rezultātus un ieguvis  iespēju piedalīties Latviešu skatuviskās dejas lielkoncertā “Balts”, Deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs”, kā arī Noslēguma koncertā “Kopā Augšup” Mežaparka Lielajā estrādē. Šogad XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki būs īpaši, jo tiks atzīmēta to 150 gadu jubileja, un dejotāji ir neizsakāmi priecīgi, ka varēs būt daļa no tiem.

Taču pirms lielajiem svētkiem JDK “Sadancis’ paspēja piedalīties vēl kādos grandiozos dejotāju svētkos – deju kolektīvu fināla konkursā. 17. jūnijā Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā pārtapa par koncertzāli, kur visas dienas garumā gaisā virmoja satraukums, pacilātība un lepnums. Deju kolektīvu fināla konkurss ir krāšņs koncerts, kurā var baudīt katra kolektīva labāko sniegumu. Tā ir iespēja vienuviet redzēt Latvijas skatuviskās dejas izcilību, kur savu vērtējumu dod starptautiska žūrija no Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas.

JDK “Sadancis” bija viens no 16 A grupas kolektīviem, kas pieņēma izaicinājumu piedalīties konkursā. Jāteic, ka uzaicināti tika tikai tie kolektīvi, kuri deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skatē ieguva augstāko pakāpi. To var saukt par izaicinājumu, jo konkursā var piedalīties tikai ar vienu deju no obligātā repertuāra, bet papildus lieliskā kvalitātē jāsagatavo vēl divas dejas pēc brīvas izvēles. Kā vienu no dejām “Sadancis” izvēlējās horeogrāfa Krišjāņa Šimja jaunradīto “Spēka Elpa”, kas kopā ar vēl 10 kolektīviem tiks izdejota deju lielkoncertā “Balts”, otrā deja bija dejotājiem iemīļotā Elgas Drulles horeogrāfija “Mana dzimtene jaukā”, kas izpelnījās lielas ovācijas un atzinīgu vērtējumu no skatītājiem. Savukārt, trešajai dejai tika pieaicināta TDA “Rotaļa” vadītāja un horeogrāfe Diāna Gavare, lai uzstādītu savu horeogrāfiju dejai “Es par bēdu nebēdāju”. Kolektīva sniegums tika novērtēts ar atzinības diplomu par piedalīšanos, kas nebūt nav slikti, jo, salīdzinot ar repertuāra pārbaudes skati, kas norisinājās 6. maijā, kolektīva kopējais sniegums tika uzlabots.

Nedēļu pirms XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem “Sadancis” ir aizvadījis meģinājuma zālē, apgūstot deju jaunos zīmējumus, kas kopā ar citiem kolektīviem būs jāīsteno deju lieluzvedumā “Mūžīgais dzinējs”. Svētku sajūta jau virmo gaisā, kā arī manāms patīkams satraukums! Dejotāji ar nepacietību gaida tikšanos ar visiem svētku dalībniekiem un koncertu apmeklētājiem, lai vienotos kopīgā dejā un dziesmā.

Informāciju sagatavoja
JDK “Sadancis” pārstāve
Anete Anna Zālīte

Foto autori: Aivars Liepiņš un Kaspars Teilāns.