Jaunie autori aicināti piedalīties recenziju konkursā

Tuvojoties teātra sezonas noslēgumam, vietne Kroders.lv organizē jauno autoru pavasara konkursu, aicinot jauniešus līdz 31. maijam iesūtīt savu recenziju par 2021./2022. gada sezonā tapušu Latvijas teātru jauniestudējumu.

Tuvojoties teātra sezonas noslēgumam, vietne Kroders.lv organizē jauno autoru pavasara konkursu, aicinot jauniešus līdz 31. maijam iesūtīt savu recenziju par 2021./2022. gada sezonā tapušu Latvijas teātru jauniestudējumu.

Teātra vietne Kroders.lv kopš tās dibināšanas 2011. gadā īpašu uzmanību pievērsusi jauno autoru balsīm, rubrikā “Students VĒRTĒ” piedāvājot publikācijas iespējas dažādu Latvijas augstskolu studentiem – topošajiem teātra un citu mākslas jomu kritiķiem. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu autoru ienākšanu Latvijas teātra kritikā, bagātinot viedokļu dažādību un attīstot teātra kritikas daudzveidību Latvijas teātra vidē.

Konkursā var piedalīties jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem (tostarp skolēni un studenti), iesūtot konkursa pieteikumu un recenziju par jebkuru Latvijas teātra jauniestudējumu, kas tapis laika posmā no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. maijam. Viens autors konkursā var piedalīties tikai ar vienu rakstu. Raksts līdz 2022. gada 31. maijam plkst. 24:00 jānosūta Kroders.lv redakcijai uz e-pastu: .

Recenzijas autoram konkursa pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds; vecums; skola/augstskola/nodarbošanās. Pieteikums var tikt noformēts kā atsevišķs dokuments vai e-pasta vēstule. Recenzijas tekstā jābūt skaidri norādītam izrādes nosaukumam un teātrim, kurā tā ir iestudēta. Minimālais raksta apjoms: 8000 zīmes (ieskaitot atstarpes).

Recenzijas formāts un žanrs ir katra autora brīva izvēle, tomēr piedāvājam dažas vadlīnijas, kam rakstā var pievērst uzmanību (atkarībā no izrādes specifikas):

  • izrādes pamatā esošā literārā materiāla specifikas un nozīmes raksturojums; literārā materiāla un izrādes vēstījuma atšķirības;
  • izrādes tēlu sistēmas un būtiskāko skatuves varoņu raksturojums;
  • izrādes vizuālo un skanisko zīmju (scenogrāfijas, kostīmu, gaismu, horeogrāfijas u.c. elementu) analīze;
  • aktierspēles analīze;
  • režijas paņēmienu analīze;
  • izrādes filozofiskā vēstījuma raksturojums;
  • izrādes ieceres un realizācijas novērtējums u.c.

Jauno autoru pavasara konkursā saņemtos darbus vērtēs Kroders.lv redakcija. Trīs, redakcijasprāt, labākie autori katrs balvā saņems ielūgumu 2 personām uz kādu Latvijas teātra izrādi un krūzīti ar Kroders.lv logo apdruku, kā arī iespēju publicēties Kroders.lv rubrikā “Students VĒRTĒ”.