Jauni makšķerēšanas nolikumi Valmieras novadā

Makšķerēšana

Jauns gads makšķerniekiem sāksies ar jauniem makšķerēšanas nolikumiem Burtniekā, Salacas augštecē un Gaujā.

Nolikumi pieejami:

Par licencēto makšķerēšanu Burtnieka ezerā

Par licencēto makšķerēšanu Salacas upes posmā no Īģes ietekas līdz šosejas tiltam pār Salacu Vecatē (Salacas augštecē)

Par makšķerēšanu Gaujā

Būtiskākais, kas jāņem vērā

Burtniekā nemainīgi vienā makšķerēšanas reizē un vienā diennaktī vienam makšķerniekam lomā atļauts paturēt līdakas un zandartus – 3 no katras sugas, izņemot bezmaksas licenču balto zivju makšķerēšanai licenču īpašniekus, kuriem atļauta tikai balto zivju makšķerēšana.

Pieejamās licences:

Licenču veidiLicenču skaits gadāMaksa par 1( vienu) licenci, t.sk. PVN 21%
Mēneša licence makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta*, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī100015,00 euro
Maija mēneša vienas diennakts licence makšķerēšanai no laivas Burtnieku ezerā30006,00 euro
Vienas diennakts licence makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta*, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī  9000  3,00 euro
Gada bezmaksas licence balto zivju makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī
Gada bezmaksas licence makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī 500

Nelielas izmaiņas makšķerēšanas sacensību kārtībā – turpmāk gada laikā Burtniekā var tikt rīkotas ne vairāk kā 10 makšķerēšanas sacensības, kurās paredzēta plēsīgo zivju makšķerēšana, savukārt balto zivju makšķerēšanas sacensību skaits netiks limitēts.

Ezerā būs redzamas arī jaunas speciāli iezīmētās vietas, kurās makšķerēšana laika periodā no 1. maija līdz 15. jūnijam nav atļauta.

Salacā Valmieras novada administratīvajā robežā turpmāk darbosies viens nolikums iepriekšējo divu vietā – licencētās makšķerēšanas zona ir posms no Īģes upes ietekas Skaņkalnes pagastā līdz šosejas tiltam pār Salacu Vecates pagasta Vecatē.

Licenču veidiLicenču skaits gadāMaksa par 1( vienu) licenci, t.sk. PVN 21%
Vienas diennakts licence makšķerēšanai Salacas augštecē10003,00 euro
Gada licence makšķerēšanai Salacas augštecē20025,00 euro
Gada bezmaksas licence makšķerēšanai Salacas augštecē200———-

Licencētā makšķerēšana Salacas augštecē notiek saskaņā ar MK 22.12.2015. noteikumiem Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” ar šādiem papildu ierobežojumiem:

  • aizliegts nodarboties ar zemūdens medībām un vēžošanu;
  • no 1. septembra līdz 31. decembrim aizliegta spiningošana un mušiņmakšķerēšana;
  • makšķerēšana no laivām atļauta no 1. jūnija līdz 30. septembrim.

Valmieras novada administratīvajā teritorijā Gaujā licencētā makšķerēšana tiek ieviesta augšup pret straumi sākot no novada robežas līdz Valmieras apvedceļa (P18) tiltam pār Gauju (netālu no Vidzemes slimnīcas).

Licencētā makšķerēšana, izmantojot spiningošanu vai mušiņmakšķerēšanu ar mākslīgo ēsmu attiecināma uz taimiņa ieguvi, un tā darbojas no 1. janvāra līdz 30. aprīlim diennakts gaišajā laikā no saullēkta līdz saulrietam licencē norādītajā datumā un darbības zonā.

No 1. janvāra līdz 30. aprīlim makšķerēšana ar mākslīgo ēsmu (spiningošana, mušiņmakšķerēšana) atļauta tikai iegādājoties “Dienas licenci”. Lomā drīkst paturēt vienu taimiņu, kura minimālais pieļaujamais garums ir 50 cm un maksimālais pieļaujamais garums, ir 70 cm.

Visās licencētās makšķerēšanas vietās būtiski atcerēties:

Gada bezmaksas licenču saņēmējam (izņemot Burtnieka bezmaksas balto zivju licences saņēmējus) makšķerējot jābūt līdzi dokumentam, kas apliecina tiesības izmantot šo licenci.

Licenču (arī bezmaksas) realizācija notiek tikai elektroniski vietnē manacope.lv.

Visu veidu licenču īpašniekiem obligāti jāiesniedz loma pārskats licences iegādes vietā piecu dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām. Lomu pārskatu iesniedz arī gadījumos, ja loms nav gūts/ nav paturēts vai makšķerēšanas licence nav izmantota.