Jaundibinātais uzņēmums “Vaidavas Keramiste” ar pašvaldības atbalstu īstenojis uzņēmējdarbības attīstības projektu

Iepriekš vēstījām, ka šī gada sākumā Kocēnu novada pašvaldība izsludināja uzņēmējdarbības atbalsta konkursu, kurā finansējumu 2000 eiro apmērā saņēma jaundibinātā uzņēmuma SIA “Vaidavas Keramiste” ideja izveidot radošas keramikas darbnīcas Vaidavas kopienai un viesiem.

Kā atzīst projekta īstenotāji, Covid-19 pandēmijas radīto apstākļu ietekmē nācās mainīt projekta sākotnējo mērķi – labiekārtot keramikas darbnīcas telpas. Pielāgojoties situācijai valstī, “Vaidavas Keramiste” nolēma pašvaldības piešķirto finansējumu ieguldīt, lai iegādātos pārvietojamu aprīkojumu, ko iespējams izmantot kā iekštelpās, tā arī brīvā dabā. Tāpat arī nopirkti nepieciešamie keramikas izejmateriāli, piederumi un darba instrumenti, darba apģērbs meistarklašu vadītājiem un dalībniekiem.

Kopā ar “Melnzeme ceramics” izveidotāju un keramikas meistari Zani Melnaci-Priednieci jūlijā aizsākās meistarklases “Māla bļodas izgatavošana un dekorēšana”. Jūlijā beigās būs iespējams radoši darboties kopā ar Inetu Bureņu, izgatavojot māla šķīvi vai uzkodu dēlīti no baltā māla. Nodarbības turpināsies arī augustā, kurā ikvienam interesentam ir iespēja atvilkt elpu no ikdienas steidzīgā ritējuma un izbaudīt nomierinošo un līdzsvarojošo darbu ar mālu – veidot, rullēt, mīcīt. Savu īpašo māla trauku kopā ar “Vaidavas Keramisti” izgatavojis arī kāds jaunlaulāto pāris, un, kopīgi darbojoties, aizvadītas pirmās dzimšanas dienas svinības.