Jaunais ģimenes mūzikls “Zvaigznes bērns” 6. februārī viesosies Valmierā

Ceļojumu pie skatītājiem uzsācis Jāņa Lūsēna un Kārļa Vērdiņa jaunais mūzikls “Zvaigznes bērns” un svētdien, 6. februārī, izrāde būs skatāma arī Valmieras Kultūras centrā. Jaundarbs sevi pieteicis dinamiski – ar jaunības degsmi, azartu un vienlaikus dziļi emocionāli. Dažādu paaudžu lieliski izpildītāji ar Jāņa Lūsēna instrumentālo grupu uz vienas skatuves izdzīvo Oskara Vailda pasaku par cilvēka pieaugšanu un dzīves vērtībām.

Mūzikla galveno – Zvaigznes bērna lomu atveido Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi Markuss Rūtentāls un Patriks Tabaks. Lomās iejūtas arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Uģis Roze, Katrīna Dimanta, Annija Putniņa, Sniedze Kaņepe, Edvards Grieze, Toms Kalderauskis, Emīls Gilučs, Daniels Pelnēns, kā arī Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi un absolventi. Jaunā mūzikla spēcīgās radošās komandas sastāvā darbojas režisors Mārtiņš Kagainis, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa, bet par kostīmiem un skatuves scenogrāfiju rūpējas mākslinieču apvienība “Grāfienes”. Izrādi veidojusi Producentu grupa 7 un tā tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LMT atbalstu.

Komponists Jānis Lūsēns: “No bērnībā lasītām Oskara Vailda pasakām visspēcīgāk atmiņā palikusi tieši “Zvaigznes bērns”. Jau ilgāku laiku doma par šī stāsta pãrtapšanu mūziklā man kā komponistam bija ļoti saistoša. Tās poētiskā valoda, vide, tēli un galvenā varoņa dzîvesstāsts liekas izteikti krāsains un rosina bagātu iztēli, lai radītu jaunu skatuves darbu. Pateicoties izcilai komandai, tagad varam iepriecināt mūziklu cienītājus ar skaistu ziemas pasaku mūzikā.”

Savukārt dzejnieks Kārlis Vērdiņš saka: “Muzikālā stāsta centrā izvirzījusies vajadzība mīlēt un uzticēties, spēja palīdzēt un pat uzupurēties, lai atbrīvotos no egoisma un paštaisnuma, kas saindē attiecības ar citiem. Saskaņā ar komponista Jāņa Lūsēna ieceri, mūzikla varoņiem nozīmīga ir garīgā pieredze, kas tiek gūta, vēršot skatu pret debesīm – gan tām, kurās mirdz daudz zvaigžņu, gan arī tām, kurās meklējam žēlastību, glābiņu un reizēm arī savas eksistences attaisnojumu.”

Jaunā mūzikla “Zvaigznes bērns” izrādes būs skatāmas jau šonedēļ – Latgales vēstniecībā Gors (05.02.), Valmieras Kultūras centrā (06.02.) un Ventspilī, teātra namā Jūras vārti (12.02.), Ogres kultūras centrā (13.02.), Vidzemes koncertzālē Cēsis (23.01.). Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu Paradīzē”.

Informāciju sagatavoja
Maija Tālberga, Producentu grupa 7