Jau piecpadsmito reizi visā Latvijā norisināsies “Digitālās nedēļas” aktivitātes

No 13. līdz 18. maijam Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina ikvienu piedalīties “Digitālā nedēļa 2024” aktivitātēs. Dažādu pasākumu formātos visā Latvijā uzņēmumi un iedzīvotāji tiks aicināti attīstīt savas digitālās prasmes biznesam un nodarbinātībai, aktīvāk izmantojot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus. Izglītojošās kampaņas mērķis ir ne tikai veicināt sabiedrības digitālpratību, bet arī pievērst uzmanību digitālajai identitātei, drošībai un kritiskajai domāšanai. Digitālā nedēļa tiek organizēta ALL Digital Weeks 2024 (#ADWeeks2024) ietvaros, un šogad tā Latvijā notiks jau 15. reizi. Digitālās nedēļas galvenie partneri kopā ar LIKTA ir DocLogix, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Tet, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un Kultūras informācijas sistēmu centrs. Pasākumu organizēšanā iesaistījušies arī daudzi citi IKT nozares uzņēmumi, valsts iestādes, pašvaldības, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas. “Digitālās nedēļas 2024” ietvaros notiks virkne saistošu pasākumu un diskusiju, kam ikviens interesents varēs sekot līdzi LIKTA Facebook un citās interneta tiešraidēs.

Digitālās nedēļas 2024 tēmas šogad plānotas šādas:

  • Digitālās prasmes nodarbinātībai, uzņēmējdarbībai un inovācijām;
  • Kiberdrošība un drošāks internets;
  • DigComp, DigCompEdu un digitālo prasmju sertifikācija;
  • Digitālās prasmes un mākslīgais intelekts (AI);
  • Digitālo mediju lietotprasmes un kritiskā domāšana;
  • Digitālās prasmes videi un ilgtspējai;
  • Digitālās prasmes dažādām nozarēm u.c.

Eiropā ALL Digital Weeks 2024 norisināsies no 13. līdz 31. maijam, tās ietvaros tiešraidē būs iespējams sekot līdzi atklāšanas un noslēguma pasākumiem, piedalīties dažādos konkursos un praktiski izmēģināt digitālo prasmju pašnovērtēšanas testus, kā arī būs iespējams piedalīties citos Eiropā organizētajos tiešsaistes pasākumos.