Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda delegācija viesojas Rūjienā

Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda delegācija viesojas Rūjienā

Šonedēļ Valmieras novadā norisinās Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda (JUZCF) delegācijas vizīte. 5. aprīlī fonda delegācija uzturējās Rūjienā, kas ir Japānas pilsētas Higašikavas sadraudzības pilsēta.

Vizīte norisinājās Ēnu dienā, tādēļ braucienā pievienojās arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un ārējo sakaru organizatores Evas Monikas Švarcas ēnotāji no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras 2. vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas.

Viesi apmeklēja vēsturisko Rūjienas valdes namu, kur tikās ar pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu abu pilsētu sadraudzības pieredzi kopš 2007. gada, kā arī ieskicētu turpmākās sadarbības perspektīvas ne tikai kultūras un izglītības jomā, kas līdz šim ir veiksmīgi attīstījušās, bet arī tūrisma un uzņēmējdarbības virzienos, paplašinot sadarbību ar Japānu visa Valmieras novada mērogā.

Apmeklējot Rūjienas vidusskolu, JUZCF pārstāvji uzzināja plašāk, kā sadraudzība ar Higašikavu veicinājusi Japānas kultūras iepazīšanu caur skolēnu apmaiņas programmu un Rūjienas skolēnu dalību Higašikavas starptautiskajā vidusskolēnu foto festivālā. Viesi ar lielu interesi apskatīja skolu un iztaujāja gan skolēnus, gan pedagogus, lai uzzinātu vairāk par Latvijas izglītības sistēmu.

Jāpiebilst, ka šogad augustā un septembrī pēc ilgāka pārtraukuma, ko izraisīja Covid-19 pandēmija, plānoti Rūjienas un Higašikavas skolēnu apmaiņas braucieni, kā arī Rūjienas skolēnu klātienes dalība Higašikavas starptautiskajā vidusskolēnu foto festivālā.

JUZCF delegācija apmeklēja arī Rūjienas Kultūras centru, Rūjienas Izstāžu zāles Japānas istabu un apskatīja abu pilsētu sadraudzības simbolu – ūdens pumpi Centra laukumā. Japāņu delegācija viesojās arī SIA “Rūjienas saldējums” un Rūjienas Tautskolā iepazina latviešu tautas tradīcijas. Atpakaļceļā viesi apskatīja Naukšēnu muižu un iepazinās ar Valmiermuižas alus darītavu.