Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēža saņēmusi World Athletics sertifikātu

Latvijas Vieglatlētikas savienība un vieglatlētu saime ar nepacietību gaida Jāņa Daliņa stadiona pārbūves un manēžas būvniecības projekta noslēgšanos. Jau pavisam drīz, jūnija izskaņā, plānota jaunās sporta infrastruktūras nodošana ekspluatācijā, kas nes līdzi patiesu prieku un pozitīvu skatu vieglatlētikas nākotnē Latvijā. Un šodienas labākā ziņa – vieglatlētikas manēža tikko saņēmusi World Athletics sertifikātu, kas liecina par vieglatlētikas infrastruktūras kvalitāti un atbilstību tehniskajām prasībām.

Jau no būvprojekta izstrādes brīža esam aktīvi sadarbojušies ar Valmieras pilsētas pašvaldību, palīdzējuši veikt izmaiņas un ieviest papildinājumus, lai jaunā sporta infrastruktūra būtu ne tikai izcila mācību-treniņu bāze jaunajai paaudzei un Latvijas labākajiem vieglatlētiem, bet arī šī infrastruktūra Valmierā varētu uzņemt augsta līmeņa starptautiskas vieglatlētikas sacensības. Pirms objekta nodošanas ekspluatācijā arī vieglatlētikas stadions tiks sertificēts atbilstoši World Athletics procedūrai, kas kalpos kā kvalitātes zīme un sniegs iespēju Latviju un Valmieru izcelt uz vieglatlētikas starptautiskās skatuves.

Valmieru un Jāņa Daliņa stadionu redzam kā vienu no stūrakmeņiem dažādu vecumu valstsvienību sportistu treniņu un nometņu darbam, gatavojoties Eiropas un Pasaules līmeņa sacensībām, kā arī lielisku vietu vieglatlētikas sporta attīstībai un popularizēšanai. Līdz šim nereti esam saņēmuši jautājumus no mūsu treneriem, sportistiem un sporta organizācijām, kad sporta infrastruktūra Valmierā būs pieejama.

Lielākais ieguvums vieglatlētiem būs iespēja pilnvērtīgi aizvadīt darbu gan vasaras sezonā, gan ziemā, jo jaunbūvētā vieglatlētikas manēža sniegs iespēju aizvadīt treniņus gan skriešanas un lēkšanas, gan mešanas disciplīnu pārstāvjiem.

Jāpiemin, ka 2021.gadā Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā atgriezīsies Valmierā! Jau 13. un 14.augustā notiks šīs prestižās sacensības. Nākotnē kopā ar pašvaldību startēsim konkursos par iespēju uzņemt dažāda līmeņa Eiropas vieglatlētikas sacensības junioru un pieaugušo konkurencē, piemēram, Eiropas komandu čempionātu 2023.gadā.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Bļusina,

Latvijas Vieglatlētikas savienības komunikācijas vadītāja