Jāņa Daliņa stadionā aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 29. un 30. jūnijā, Jāņa Daliņa stadionā pulcējās Latvijas spēcīgākie vieglatlēti, sadalot titulus 2024. gada Latvijas čempionātā. Sacensībās piedalījās ap 300 dalībnieku, to starpā gandrīz 30 sportisti, kuri pārstāvēja gan Valmieras Sporta skolu, gan Valmieras Vieglatlētikas klubu. Latvijas čempionāta ietvaros tika noskaidroti arī Latvijas čempioni U23 vecuma grupā. Kopumā Valmieras novada sportistiem izdevās izcīnīt 18 dažāda kaluma medaļas – 8 zelta, 5 sudraba un 5 bronzas godalgas.

Pirmajā sacensību dienā Latvijas čempionu titulus izcīnīja 21 disciplīnā – 27 rezultātu vērtējums pārsniedza 1000 p. robežu pēc WA tabulām, laboti trīs Latvijas čempionātu rekordi (100m vīriem, kā arī 400m un kārtslēkšanā sievietēm). Astoņās disciplīnās uzlaboti Latvijas sezonas labākie rezultāti. Tikpat daudz šādu sezonas labāko rezultātu arī junioriem (U20) un jauniešiem (U18), turklāt sprintere Gunta Vaičule 400 metru skrējienā laboja savu personīgo rekordu un izpildīja kvalifikācijas normatīvu Parīzes Olimpiskajām spēlēm.

Savukārt Latvijas čempionāta otrajā dienā trīs disciplīnās uzlaboti Latvijas čempionātu rekordi, četrās disciplīnās sasniegts šogad labākais rezultāts Latvijā (Lat SB) un 11 disciplīnās – jauni U20 un U18 sezonas labākie rezultāti. Šajā dienā 15 rezultātu vērtējums bija virs 1000 p.

Valmieras novada sportistu rezultāti:

1. vieta

 • Agate Caune P, 1500m + 1. vieta U23
 • Marta Luize Pētersone P, 1500m
 • Aleksandrs Volkovs, diska mešana
 • Valters Jansons P, augstlēkšana +1. vieta U23
 • Marks Kalniņš U23, lodes grūšana + 4. vieta P
 • Reinis Krēgers, Everts Hemmelis, Ralfs Tomsons, Kristaps Krieviņš – 4x100m stafete

2. vieta

 • Džuljeta Jēkabsone U23, 5000m
 • Loreta Bērziņa P, augstlēkšana (Valmieras novada Sporta vienības sportiste)
 • Evelīna Krakope U23, 400m (VVK)
 • Marks Kalniņš U23, diska mešana + 5. vieta P
 • Arnis Rumbenieks P, 10000m soļošana

3. vieta

 • Everts Hemmelis P, 400m
 • Ričards Peders P, 110m/b (Valmieras novada Sporta vienības sportists)
 • Edvards Leoke P , augstlēkšana
 • Daniela Supe U23, 400m (VVK)
 • Marta Lindberga, Emīls Bāliņš, Paula Lužinska, Maksims Pavlovs – jauktā 4×400 stafete VSS

Paldies treneriem par ieguldīto darbu – Alvis Čākurs, Inga Dzene, Līga Dzene, Raitis Ravinskis, Pēteris Karlivāns, Edvīns Krūms, Guntars Markss, Arnis Žviriņš, Jānis Razgalis, Aivars Rumbenieks un Inese Grava!