Jāņa Daliņa stadionā aizvadīts Latvijas čempionāts telpās

Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās

Nedēļas nogalē, 18. un 19. februārī, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā aizvadīts 52. Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās, kur noskaidroti ziemas sezonas nacionālie čempioni. Sportisti sacentās 25 disciplīnās – 12 disciplīnās vīriešiem un 12 sievietēm, kā arī 4×200 m jauktajā stafetē. Ar izcilu rezultātu, laužot Latvijas rekordu, startēja arī valmieriete Agate Caune, bet Valmieras sporta skolas audzēkņiem kopumā izcīnītas 5 godalgotas vietas 3 disciplīnās.

Agate Caune sacensībās startēja ar apbrīnojamu rezultātu 3000m distancē, finišā uzrādot 8:59.28, tādejādi uzstādot jaunu Latvijas telpu čempionātu rekordu un izcīnot ceļa zīmi uz Eiropas čempionātu telpās, kas norisināsies jau no 2. līdz 5. martam Turcijā. Līdz šim Latvijā tikai sešas skrējējas 3000m distanci telpās bija veikušas ātrāk par deviņām minūtēm: Jeļena Prokopčuka, Poļina Jeļizarova, Inna Poluškina, Anita Klapote un Elizabete Bradū. Tagad šim kvintetam pievienojusies arī Agate Caune.

Sacensībās veiksmīgs starts arī Kristīnei Siksalietei, iegūstot divas 2. vietas – lodes grūšanā ar rezultātu 13,23 un augstlēkšanā latiņu pārvarot 1,7m augstumā. Ar tādu pašu rezultātu augstlēkšanā 3. vietu izcīnīja arī Karlīna Ansviesule. Augstlēkšanas sektorā valmieriešiem šīs sacensības izrādījās īpaši veiksmīgas, jo vīriešu konkurencē 2. vietu ieguva Valters Jansons, pārvarot 1,98m atzīmi. 

Nedaudz līdz bronzas medaļām pietrūka 4x200m stafetes komandai un Danielai Supei 800m distancē, izcīnot 4. vietu. Valmieras komandas sastāvā jauktajā stafetē 4x200m startēja Kristīne Siksaliete, Everts Hemmelis, Pērle Austra Veide. VSS sacensībās pārstāvēja arī Krista Ķepīte, Paula Lužinska, Madara Kļavniece, Sanija Ramona Ābeltiņa, Daniels Šimaņecs, Reds Šmits.