Jāņa Daliņa stadionā aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņā un soļošanā telpās

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

28. un 29. janvārī Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā sadalīti pirmie 20 Latvijas čempionātu medaļu komplekti piecu vecuma grupu vieglatlētiem, sacenšoties daudzcīņā un soļošanā.

Sacensību pirmajā dienā noskaidrotas pirmās jaunās čempiones. Tiesa – tāpat kā pērn, arī pieaugušo konkurencē uzvarēja juniore Gerda Kerija Dreimane (Bauska) – 3909 p. Vicečempiones godā Kristīne Siksaliete (Valmiera) – 3827 p., bet trešajā vieta un bronzas medaļa – Patrīcijai Jansonei (Talsi) – 3320 p.

Jaunietēm U18 vecuma grupā par 2023. gada ziemas čempioni kļuva Inese Bembere (Rīga) – 3665 p., Anna Gabriela Hofmane (Bauska) atpalika par 19 punktiem, bet trešajā vietā Arta Marija Dreimane (Bauska) – 3527 p.

Sacensību otrajā dienā, 29. janvārī, Latvijas čempionātā vispirms sacentās soļotāji, izcīnot medaļu komplektus 10 vecuma grupās.

5000 m distanci visātrāk veica valmierietis Arnis Rumbenieks – 20:10,25, telpās uzvarot sesto reizi, bet kopā šobrīd iegūtas jau 18 Latvijas čempiona medaļas. Otrajā vietā Raivo Saulgriezis (Bauska) – 20:13,68, bet bronzas medaļa Normundam Ivzānam (Jēkabpils) – 22:10,68.

U18 grupā sievietēm 3000 m distancē sudraba medaļa Valmieras sporta skolas audzēknei Ketrīnai Kuzņecovai, uzrādot rezultātu 18:23:44.

Sacensības svētdien turpināja arī daudzcīņnieki, kur pirmo reizi par Latvijas čempionu septiņcīņā kļuva Kristiāns Lauva (Bauska) – 4724 p., otrajā vietā Andis Briška (Preiļi) – 4278 p., trešais Niks Maulis (Kuldīga) – 3961 p.

Par Latvijas U20 čempionu kļuva Andris Skadiņš (Bauska) – 5181 p., sudrabs valmierietim Valteram Jansonam – 4314 p., bet bronzas medaļu ieguva Bruno Spūlis (Ogre) – 4271 p.

Savukārt jauniešiem septiņcīņā U18 vecuma grupā par Latvijas čempionu kļuva Kārlis Jēkabs Karlsbergs (Ogre) – 4608 p., bet U-16 grupā zēniem uzvara valmierietim Dāvim Bāliņam – 3642 p.

U 14 grupas sportisti sacentās pieccīņā, un čempiona gods tika Edvardam Krūmam (Ādaži) – 2152 p., otrajā vietā valmierietis Robijs Šmits – 2068 p., bet trešais Elans Bertmanis (Ventspils) – 1961 p.

Informācija: Latvijas Vieglatlētikas savienība

Foto autors: Guntis Bērziņš