Jāņa Daliņa stadionā aizvadīts 102. Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

29. un 30. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā aizvadīts 102. Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kur par čempionu tituliem 39 dažādās disciplīnās sacentās Latvijas labākie vieglatlēti, turklāt dažiem no sportistiem sacensības bija noslēdzošā iespēja izpildīt pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvus.

Čempionāta pirmajā dienā jaunie čempioni tika noskaidroti 22 disciplīnās – trijās disciplīnās sasniegts Latvijas čempionātu rekords, četrās – šogad labākais rezultāts Latvijā, jauns Latvijas U23 rekords un 16 rezultātu vērtējums bija virs 1000 WA punktiem. Savukārt čempionāta otrajā dienā Latvijas 2023. gada čempioni tika noskaidroti 17 disciplīnās – trijās disciplīnās laboti Latvijas čempionātu rekordi (10000m soļošana vīriem un abi 200m skrējieni), trijās sasniegti arī šosezon labākie rezultāti Latvijā (soļošana, augstlēkšana un 400m/b vīriem), un deviņu rezultātu vērtējums pēc WA tabulu punktiem pārsniedz 1000 punktu robežu.

Ar lieliskiem rezultātiem startēja arī Valmieras Sporta skolas un Valmieras vieglatlētikas kluba sportisti, kopumā izcīnot 13 godalgas – 3 Latvijas čempionu titulus, 5 sudraba un tikpat arī bronzas godalgas:

1. vieta Agate Caune 1500m distancē, finišējot ne tikai ar jaunu personīgo rekordu – 4:14,79, bet arī ar Latvijas čempionātu rekordu (1981.g. Klaudija Mihailova bija skrējusi 4:15,1)

1. vieta Kristīne Siksaliete augstlēkšana

1. vieta Jānis Sausais 110m barjeras

2. vieta Elīna Ringa kārtslēkšana

2. vieta Ričards Peders 200m, finišējot arī ar jaunu personīgo rekordu – 21,84 sek.

2. vieta Arnis Rumbenieks 10000m soļošana

2. vieta Krista Ķepīte, Paula Lužinska, Pērle Austra Veide, Kristīne Siksaliete 4x100m stafete

2. vieta Aleksandrs Madijarovs, Marta Lindberga, Daniels Šimaņecs, Paula Lužinska, 4x100m jauktā stafete

3. vieta Madara Bērziņa tāllēkšana, jauns personīgais rekords 6.12 m

3. vieta Valters Jansons augstlēkšana

3. vieta Kristīne Siksaliete lodes grūšana

3. vieta Arnis Žviriņš lodes grūšana

3. vieta Arnis Žviriņš diska mešana

Jau nākamajā nedēļas nogalē, 4. un 5. augustā, Valmierā norisināsies 29. Valsts Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, kas vienlaikus būs arī 60. Baltijas valstu komandu čempionāts. Tās ir vienas no vērienīgākajām un tradīcijām bagātākajām sacensībām Baltijā, kas vēsturiski norisinās savā mājvietā, Jāņa Daliņa stadionā.

Foto: Guntis Bērziņš/LVS