Izveidots publiskais uzlādes punkts Mūrmuižā

Uzlādes punkts Mūrmuižā

Pateicoties Valmieras novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursam “Īsteno savu ideju”, tika realizēta ideja par pirmā publiskā uzlādes punkta izveidošanu Mūrmuižā.

Projekta realizēšanas process bijis interesants, ne viss noticis pēc plāna. Taču, kopā ar Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības vadību, tika atrasti labākie risinājumi, lai uzlādes punkts būtu ērti lietojams, pēc iespējas ilgāk kalpotu un samazinātu iespējamu vandālisma vai zādzības risku.

Idejas autors Rovilds Deduškevičs stāsta:

Ideja radās diezgan nejaušā vai varbūt pat mirkļa iespaidā, kad uzzināju par iespēju piedalīties projektu konkursā. Savu ideju vēlējos saistīt ar savu nākotnes profesiju – mehatroniku, kas ietver elektroniku, programmēšanu un mehāniku. Personīgi es nebiju nekur Latvijā redzējis kādu uzlādes punktu mobilajiem telefoniem vai citām ierīcēm. Tādā veidā nonācu pie secinājuma, ka vajadzētu pamēģināt pašam šādu punktu izveidot, lai cilvēkiem vietējā apkārtnē nebūtu jāstaigā ar “powerbank” vai tukšu telefona bateriju. Arī novietojums ir mērķtiecīgi izvēlēts, jo pie sporta laukuma notiek diezgan liela bērnu, jauniešu un pieaugušo rosība, un noteikti viņiem būs nepieciešams uzlādēt savu elektroierīci. Ceru, ka jaunais uzlādes punkts būs ļoti noderīgs ne tikai Mūrmuižas iedzīvotājiem, bet arī ciemiņiem un caurbraucējiem!

Paldies “Beverīnas jauniešiem” par ieguldīto laiku un enerģiju projekta realizēšanā, kā arī jaunatnes lietu speciālistei Marikai Daļeckai par svarīgu padomu sniegšanu un motivāciju projekta pabeigšanai.