Izstāde “Prom no mājām” Naukšēnos

“Man bija tikai astoņi gadi, kad agrā 1949. gada 25. marta rītā mūsu mājās ieradās zaldāti, kas mūsu ģimenei pavēlēja posties uz tālu ceļu – Sibīriju. Izveda visu manu ģimeni – mammu, mani un abus brāļus. Mans tēvs jau bija miris 1947. gadā. Mums teica, lai līdzi ņemam pēc iespējas vairāk siltās drēbes un visu, kas vajadzīgs, lai izdzīvotu. Vēl tagad atceros, ko viens zaldāts man teica: “Jūs ejat uz dzīvi, ne uz nāvi”. Tā arī centāmies pēc iespējas vairāk savākt dažādas lietas, drēbes.”

Aicinām uz izstādi “Prom no mājām” Naukšēnu Cilvēkmuzejā no 1. marta līdz 19. aprīlim.

Stāsti par dzīvi Sibīrijā, par šķiršanu no ģimenes ir tik daudz! Šogad aprit 75 gadi kopš otrās lielās deportācijas 1949. gadā. Šajā izstādē varēs iepazīt naukšēniešu atmiņu stāstus, priekšmetus, kas muzejam dāvināti pēc atmiņu stāstu iegūšanas. Daļa šo stāstu ir nofilmēti, skatāmi uz ekrāna. Liela daļa šo cilvēku vairs nav starp dzīvajiem, bet, lasot un klausoties stāstus, ir sajūta, ka esi tajā vairāk spēj sajust šo cilvēku sāpes, pārdzīvojumus.

Ar šo izstādi aicinām pieminēt šo sāpīgo vēstures notikumu un neaizmirst par nodarīto mūsu iepriekšējām paaudzēm!