Valmieras muzejā atklāta izstāde “Latvijas muižu kultūras mantojums”

izstādes atklāšana

10. novembra pēcpusdienā Valmieras muzejā atklāja divas izstādes, kuru vienojošā tēma ir muižas un to vēsture.

Pirmajā stāvā aplūkojama izstāde par Valmieras novada muižām, to vēsturisko arhitektūru un stāvokli mūsdienās. Kopumā Valmieras novadā ir teju 60 muižas, izstādē būs iespējams iepazīt arī mazāk zināmās un pat, iespējams, vēl nedzirdētas muižas.

Savukārt Izstāžu nama otrajā stāvā, sadarbībā ar Austrumeiropas Kultūras forumu (Potsdama, Vācija) un Herdera Institūtu Centrālās un Austrumeiropas vēstures izpētei (Mārburga, Vācija), apskatāma izstāde par Latvijas un Igaunijas muižām “Dižciltīgo dzīve Baltijā. Muižas Latvijā un Igaunijā”.

Pasākumā pirmo reizi publiski tika prezentēts arī Valmieras novada kalendārs 2023. gadam, kurš nejaušas sakritības pēc tieši veltīts Valmieras novada muižām.

Izstādes būs aplūkojamas līdz 31. decembrim