Izsludināts konkurss “Skolotāj, aizved mani uz muzeju!” Vidzemē

Uzsverot skolotāju ieguldīto darbu jauniešu izaugsmē, Valmieras novada fonds izsludina konkursu “Skolotāj, aizved mani uz muzeju!”. Lai piedalītos, fonds aicina Vidzemes izglītības iestāžu skolēnus kopā ar saviem pedagogiem apmeklēt tīkamāko muzeju un saskatīt tā eksponātos DEMOKRĀTIJU! Pirmās 30 klašu grupas, kas iesniegs atbildes, iegūs izzinošas un izglītojošas spēles, savukārt visas klases, kas iesniegs paveikto uzdevumu līdz 2024. gada 28. janvārim, piedalīsies lielās balvas izlozē!

Lai sagatavotu jauniešus aktīvai līdzdalībai sabiedrībā un sekmētu pilsonisku izglītību, Valmieras novada fonds aicina vēstures, ētikas, audzināšanas, sociālo zinību, pilsoniskās izglītības, un citus ieinteresētos pedagogus kopā ar skolēniem doties uz kādu no Vidzemes muzejiem un kopīgiem spēkiem atrast visdažādākās demokrātijas šķautnes muzejā.

Apmeklējuma laikā skolēniem būs jāapraksta savas pārdomas par atrastajiem eksponātiem Demokrātijas muzeja kartē. Piemēram, ieraudzīt un pamatot, kā muzeja eksponātos saskatāmas tādas demokrātijas vērtības kā brīvība, cilvēktiesības, pilsoniskā līdzdalība, vienlīdzība, vārda brīvība un citas demokrātijas šķautnes.

Ar konkursa palīdzību VNF vēlas rosināt jauniešu mācīšanos un kritisko domāšanu caur aktīviem līdzdalības procesiem – analizējot, pētot un izvērtējot vēsturiskos piemērus, tādējādi gūstot pārdomātu spriedumu un izvērtējumu par demokrātijas jēdzienu. Jānorāda gan, ka demokrātijas šķautnes var tikt ieraudzītas visdažādākajos veidos muzeja teritorijā, ņemot vērā skolēnu vecumu un domāšanas veidu.

Lai piedalītos, aicinām:

  1. iepazīties ar konkursa nolikumu https://ej.uz/DAkonkurss Valmieras novada fonda mājaslapā;
  2. izdrukāt Demokrātijas karti(kartē ir jānorāda izvēlētais muzeja objekts un jāatbild uz norādītajiem jautājumiem);
  3. nosūtīt uz epastu: līdz 2024. gada 28. janvārim aizpildītās Demokrātijas kartes (skenētā vai fotografētā veidā).

Demokrātijas meklējumi Vidzemes muzejos veikti arī pieaugušo mācību kursa “Demokrātijas akadēmija” ietvaros. Līdz šim demokrātijas šķautnes Vidzemē rastas Alūksnes, Madonas, Meņģeles, Ogres, Smiltenes, Valmieras un Varakļānu muzeju ēkās un teritorijās. Vai skolēni kopā ar skolotājiem ieraudzīs šīs pašas šķautnes? Vai apmeklēs šos pašus vai citus Vidzemes muzejus? Noskaidrosim un gaidīsim aizpildītas Demokrātijas kartes līdz 2024. gada 28. janvārim!

Konkursu īsteno Valmieras novada fonds iniciatīvas “Demokrātijas akadēmija” ietvaros. “Demokrātijas akadēmija” darbojas ar mērķi stiprināt Latvijas sabiedrības pilsonisko kompetenci, spēcināt kapacitāti, uzlabot informācijas pieejamību un sekmēt sadarbību un uzticību starp sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības vidū. To iniciēja Latvijas Lauku forums sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Plašāka informācija: www.vnf.lv.

Kontaktinformācija
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonds
+371 27820430 |